مرجع خبری لیورپول
لحظه به لحظه با اخبار لیورپول
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
     
نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

یا میدانستید که در آرژانتین کلیسایی به اسم مارادونا وجود داردکه برای عضویت در آن باید یک گل با دست بزنید؟ پایه‌گذاران کلیسایی به نام کلیسای مارادونا معتقدند فوتبال همواره یک حالت روحانی و عرفانیدارد. این کلیسا به نام ستاره مشهور فوتبال آرژانتین، دیه‌گو مارادونا نام‌گذاری شده است. در اکتبر هر سال در روز تولد مارادونا مراسم ویژه‌ای در این کلیسا برگزار می‌شود که هزاران نفر از هواداران فوتبال برای مراسم دعا به این کلیسا می‌روند و حتی مراسمازدواج خود را در این کلیسا برگزار می‌کنند. اصولاً «دست» یک عامل تعیین‌کننده در زندگی مارادوناست؛دستی که در دوران کودکی در آن گودال هولناک به دنبال توپ می‌گشت.دستی که با آن به انگلستان گل زد و همه جهانیان دیدند به جز داور مسابقه آقای بن‌ناصر از تونس و سرانجام دستی که در پایان مسابقه فینال جام‌جهانی 1990 ایتالیا پس نشست تا دست ژائو هاوه‌لانژ رئیس وقت فیفا را نفشارد. او توانست زخم عمیق تحقیر شکست ارتش آرژانتین مقابل نیروی دریایی انگلستان را که به از دست دادن جزایر مالویناس (فالکلند) منجر شد،یک‌تنه التیام بخشد. او با شکستانگلیس غرور جریحه‌دار شده یک ملت را مرهم گذاشت. دیه‌گو تنهابازیکنی در تاریخ فوتبال است که به تنهایی یک تیم را قهرمان جهان کرد. در آن سالها اگر مارادونا احساس مریضی میکرد جای خالی در هیچ کدام از کلیساهایکشور آرژانتین برای دعای سلامتیبرای وی باقی نمیماند.دیه‌گو آرماندو مارادونا بدون تردید یک اسطوره است که هماوردی ندارد.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

اختصاصی طرفداری - سایت رسمی باشگاه لیورپول مصاحبه‌ای با جردن هندرسون پدیده ساندرلند که در فصل قبل با مبلغی سنگین به لیورپول پیوست ترتیب داد که به اطلاع شما میرسانیم. - بهترین هافبک بریتانیایی که دیده‌اید چه کسی بوده است؟ شما انتظار دارید که من بگویم استیون جرارد، اینطور نیست؟ او همه خصوصیات مثبت را همزمان دارد. او در حمله شرکت میکند، در دفاع هم همینطور، او یک رهبر برای تیمش است و همینطور کسی است که به خوبی گلزنی میکند، گلهای مهمی هم به ثمرمیرساند. او معرکه است. - چه بازیکنی از تیم محبوبت، ساندرلند وقتی بزرگ میشدی اسطوره تو بود؟ من باید بگویم کوین فیلیپس اگر چه او هم پست من نبود. او همه نوع گلی به ثمر میرساند و به عنوان بازیکنی از سطحی متفاوت همیشه به کمک تیم می‌آمد. - چه شماره‌ای را دوست داری بهتن کنی ؟ شماره 7 احتمالا. لوئیس سوارز آن را میپوشد و گمان نمیکنم توانایی گرفتن این شماره را از او داشته باشم. - اگر اجازه دعوت سه نفر برای شام داشته باشید آن سه نفر چه کسانی هستند ؟ ریحانا یکی از آنها خواهد بود قطعا. جرارد باتلر [بازیگر مشهور اسکاتلندی] نفر دوم خواهد بود. بسیاری از فیلمهای او واقعا خوب هستند. همچنین برای نفر سوم چرا نباید از جنیفر انیستون دعوت کنم ؟ - اگر مربی باشی از چه سیستمیاستفاده میکنید ؟ 4-3-3 مثل بارسلونا . من این سیستم را به دلیل اینکه به بازیکنان آزادی حرکت و تصمیم‌گیری در زمین میدهد دوست دارم. این سیستم کاملا انعطاف پذیر است. - فیلم محبوب شما کدام است ؟ رستگاری از شائوشنک. این فیلم واقعا حماسی است. بارها و بارها آن را تماشا کرده‌ام. - اگر برای یک ماه از فوتبال دور باشید کوله‌پشتی خود را برای سفر به چه جایی میبندید؟ استرالیا، شما باید بروید و مدل زندگی آنها را ببینید. راه درازی است اما ارزشش را دارد. - اگر یک تیم برای فوتبال فانتزی انتخاب کنید کاپیتان شما چهکسی خواهد بود؟ آسان است، استیون جرارد . او گلهای و پاس گلهای زیادی میدهد پس چرا نباید کاپیتان تیم شما باشد؟ - بهترین گلی که تاکنون به ثمر رسانده‌اید ؟ اولین گلی که برای ساندرلند مقابل بیرمنگام در جام اتحادیه بهثمر رساندم.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

اختصاصی طرفداری - مهاجم سابق باشگاه یوونتوس از مسئولین این تیم میخواهد که لوئیز سوارز را به خدمت بگیرند. دانیه له فونسکا مهاجم اروگوئه ای و سابق تیم یوونتوس ایتالیا که لقب سگ آبی را در تورینو یدک میکشد لوئیز سوارز هموطنش را به مسئولین یووه پیشنهاد میکند . یوونتوس اخیرا به شدت برای جذب ادینسون کاوانی اروگوئه ای ابراز علاقه کرده است . اما مهاجم سابق یوونتوس معتقد است سوارز برای باشگاه ایتالیایی مناسب تر است . فونسکا در این باره به توتواسپرت گفت : " سوارز قوی تر و کشنده تر است . اما کاوانی چالاک تر از اوست . هر دوی آنها نشان داده اند که یک تمام کننده در محوطه جریمه هستند ، اما معتقد هستم سوارز برای یوونتوس مفید تر واقع خواهد شد . هر دوی آنها برای سیستم کونته مناسب هستند و توانایی فوق العاده ای در گلزنی دارند . اما اختلاف 20 میلیونیورویی میان آنها اصلا شایسته نیست ، هر دو ارزش یکسانی دارنداما ترجیح میدهم سوارز را در پیراهن یوونتوس ببینم . " سوارز ژانویه 2010 با 22 میلیون پوند به لیورپول پیوست و تا پایان سال 2016 با این باشگاه قرارداد دارد .

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

براساس نتایج حاصل از یک بررسی،‌ 10 دوازه‌بان پردرآمد جهان معرفی شدند. در این بررسی ایکر کاسیاس دروازه‌بان نام آشنای اسپانیایی، با قرارداد 31 میلیون یورویی اکنون ثروتمندترینگلر جهان است. به گزارش جهان به نقل از ایسنا،‌نتایج بررسی میزان قراردادهای دروازه‌بان‌های برتر جهان به شرح زیر است: 1- کاسیاس ملی‌پوش اسپانیایی که کارش را در رئال آغاز کرد و اکنون چندین سال است که دفاع از دروازه‌ این تیم را برعهده دارد با درآمد 31 میلیون یورویی در صدر است. وی اکنون 31 ساله است و می‌تواند حداقل تا پنج سال آینده به کار حرفه‌ای‌اش ادامه دهد. 2- پیتر چک، دروازه‌بان چک‌تبار چلسی با قراردادی به میزان 28 میلیون یورو دومین دروازه‌بان پردرآمد جهان است. رومان آبراموویچ در تابستان 2004 جوان 22 ساله‌ای را از باشگاه فرانسوی به ارزش 13 میلیون خریداری کرد. چک به سرعت توانست خود را با تیم هماهنگ کند و دروازه‌بان اصلی چلسی شود. 3- مانوئل نویر، دروازه‌بان آلمانی بایرن مونیخ با قرارداد 28 میلیون یورویی جایگاه سوم را در لیگ پردرآمدترین دروازه‌بانان به خود اختصاص داده است. 4- رینا، دروازه‌بان اسپانیایی لیورپول با مبلغ قرارداد 22 میلیون یورو، اکنون چند سال است که از دروازه‌ این تیم دفاع می‌کند و سابقه حضور در تیم‌های بارسولنا و ویارئال را دارد. 5- ‌ویکتور والدس، دروازه‌بان بارسلونا با قرارداد 20 میلیون یورویی جایگاه پنجم را کسب کردهاست. 6- خولیو سزار برزیلی، دروازه‌بان اینترمیلان، با قرارداد 19 میلیون یورویی در جایگاه ششم قرار دارد. 7- جوهارت، یکی دیگر از گلرهای پردرآمد این لیست با قرارداد 18میلیون یورو است. 8- داوید ده‌خیا دروازه‌بان منچستر یونایتد با ثبت قرارداد 18 میلیون یورویی با این باشگاه در رده‌ هشتم قرار گرفته است. 9- هوگو لوریس، دروازه‌بان لیون با قرارداد 5/17 میلیون یورونفر نهم این لیست است. 10- در آخر؛ جان لوئیچی بوفون دروازه‌بان یوونتوس با ثبت قرارداد 17 میلیون یورویی رده‌ آخر این جدول را از آن خود کرده است.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

روز گذشته آندرس اینیستا یک هفته پس از کسب قهرمانی یورو 2012 جشن ازدواج خود را با «آنا اورتیز» برگزار کردمراسم ازدواج ستاره تیم ملی فوتبال اسپانیا و بارسلونا در قلعه تاماریت با حضور میهمانان دعوت شده برگزار شد.به گزارش مارکا، روز گذشته آندرس اینیستا یک هفته پس از کسب قهرمانی یورو 2012 جشنازدواج خود را با «آنا اورتیز» برگزار کرد. در این مراسم که میهمانان بیشماری منطقه ثروتمند تاماریت از شهر تارگونا واقع در ایالت کاتالان حضور داشتند،هافبک توانمند ماتادورها جشن ازدواج خود را برگزار کرد.در میان میهمان دعوت شده لیونل مسی، بهترین بازیکن جهان و اروپا از بارسلونا و ساموئل اتوئو، ستاره کامرونی پیشین بارسا حضور داشتند. در این مراسم و در بین 300 میهمان حاضر هم‌تیمی‌های همچون ژاوی، پدرو، پیکه، کارلوس پویول، سسک فابرگاس، سرخیو بوسکتس،‌ویکتور والدس و ... خوان لاپورتا (رئیس سابق بارسا)، ساندرو روسل(رئیس کنونی بارسا)، پپ گواردیولا به همراه چند بازیکن از رئال مادریدهمچون ایکر کاسیاس و ژابی آلونسو، ویسنته دل بوسکه، لوئیس آراگونس(سرمربی اسبق اسپانیا) و خوزه آنتونیو کاماچو نیز حضور داشتند.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

سایت گل- جوی بارتون، بازیکن خط میانی کوئینزپارک رنجرز با استفاده از توئیتر به دنبال متقاعد کردن مایکل اوون برای پیوستن به این تیم لندنی استاین درحالی است که قرارداد سه ساله اوون بامنچستریونایتد به اتمام رسیده و این ستاره انگلیسی هنوز با تیم دیگری توافق نکرده است.جوی بارتون که بعد از جنجال آفرینی اش در بازی کوئینزپارک مقابل سیتی، دیگر بازوبند کاپیتانی این تیم را دراختیار ندارد، از اوون دعوت کرده که به این تیم غرب لندنی بیایدبارتون در توئیتر نوشته: «مشغول تماشای بازیهای لیگ برتر در فصل 9-1998 هستم.تو مدافعان حریف را به هم می ریزی. 13 سال گذشتهولی هنوز مدل مویت همان است.»اندکی بعد بارتون این جمله را نوشت:« فکر می کنم که اوون بهترین بازیکنی است که در انگلیس تولید شده. عملکردهای او را ببینید.بهتر ندارد.»اوون هم که یکی از اعضای پروپاقرص توئیتراست، از اینکه مصدومیتهابه او اجازه ندادند تا کارنامه ورزشی موفق تری داشته باشد، ابراز حسرت کرده و نوشته:«من تنها توانستم نمره ای بین 17 تا 19 بگیرم. حیف شد ولی متاسفانه بدنم نتوانست به تمام توقعات پاسخ مثبت دهد. با این وجود هنوز انرژی لازم را دارم که برای چند سال دیگر به فوتبالم ادامه دهم.»بارتون در پاسخ به صحبتهای اوون نوشت:«مایکل به اینجا بیا. اگر بیایی می توانیم اوضاع را با هم روبه راه کنیم. اگر به اینجا بیایی، خودم تو را به خرید می برم.»

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

بررسی‌های انجام شده توسط پلیس انگلیس نشان می دهد خشونت های خانگی با نتایج فوتبال در این کشور رابطه مستقیم دارد.به گزارش زلال نیوز به نقل از جام نیوز ، طی گزارشی از فوتبال به عنوان عامل اصلی کتک خوردن ومورد آزار قرار گرفتن زنان در خانواده های اروپایی به خصوص خانواده‌های انگلیسی یاد کرد.گزارشگر شبکه من و تو در این رابطه اظهار داشت: «طبق بررسی های انجام شده توسط پلیس انگلستان، خشونت های خانگی با نتایج فوتبال انگلستان در جام جهانی 2010 رابطه مستقیم داشته است به طوری که رشدی 27 درصدی را نشان می دهد.»در ادامه این گزارش آمده است: «بااین حساب کاملا مشخص است که مسابقات فوتبال برای بسیاری از زنان اروپایی شرایط سخت و دشواری را در خانه ایجاد می کند.»

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

دو هوادار پرشور لیورپول شب گذشته در دیداری جذاب و تاریخی به قهرمانی مسابقات دو نفره تنیس ویمبلدون دست یافتند. اختصاصی طرفداری - جاناتان مارایمتولد لیورپول و زوج دانمارکی او فدریک نیلسن در پنجمین مسابقه خود زوج رابرت لیندست از سوئد و هوریا تکائو از رومانییایی که شانس نخست قهرمانی بودند را شکست دادند و به قهرمان این مسابقات دست یافتند. آنها این دیدار را با نتایج 4-6, 6-4, 7-6, 6-7, 6-3 در مجموع 3-2 به پیروزی رسیدند. مارای که که یک کاپیت [کسانی که در بخش KOP آنفیلد مینشینند] است، اولین بریتانیایی‌ای است که از سال 1936 به قهرمانی این مسابقات دست میابد. باشگاه لیورپول صمیمانه‌ترین تبریکهای خود را به این دو هوادار موفق باشگاه عرضه میدارد.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

باشگاه لیورپول در اقدامی ابتکاری که برخی آن را به مالکان آمریکایی باشگاه نسبت می دهند،جشنی کودکانه برگزار و از پرنده ای عروسکی به نام ' مایتی رد' رونمایی کرد. این عروسک در ابعاد بزرگ و با الهام از پرنده ای به نام '' لیور'' که نماد بندر لیورپول است ساخته شده است. هدف از طراحی و معرفی این عروسک، جلب توجه کودکان به باشگاه لیورپول عنوان شده است. از آنجا که پیش از این لیورپول چنین کاری نکرده بود؛ عده ای اینجشن و رونمایی از چنین عروسکی را نشانه غلبه فرهنگ آمریکایی بر این باشگاه سنتی می دانند، بویژه آنکه نام او هم تداعی کننده یک شخصیت کارتونی آمریکایی به نام '' مایتی ماوس'' است. '' مایتی رد'' توانست دل کودکان حاضر در جشن را تصاحب کند ولی پدران و مادران آنها در این احساس با فرزندانشان سهیم نبودند. یکی از هواداران لیورپول که به همراه فرزندش به این جشن آمده بود، گفت: مضحک است. ما می خندیم ولی انگار باشگاه بتدریج به سمت آمریکایی شدن پیش می رود. در میان باشگاه های انگلیسی فقط آرسنال است که عروسکی بهنام '' رکس'' را برای کودکان خلقکرده است. یکی از هواداران لیورپول گفت: به هر حال این عروسک کودکان را شاد می کند. هرچه باشد از آن عروسک های وحشتناک و نماد المپیک بهتر است. فقط او را از آنفیلد دور نگهدارید. به نظر می رسد که این عروسک در روزهای مسابقات لیورپول به زمینبازی نیاید. البته این اولین بار نیست که در مرسی ساید مراسمی برای معرفییک عروسک برگزار می شود. دردهه 1990 هم باشگاه اورتون سعی کرد '' آقای تافی'' یا '' دیکسی'' را معرفی کند ولی هواداران اورتون با آن ارتباطی برقرار نکردند و دیکسی پس از یک فصل به انبار رفت و دیگر ظاهر نشد. با این حال برخی از هواداران لیورپول این عروسک را حرکتی رو به جلو می دانند و معتقدند به سرعت می تواند جای خود را در دل کودکان باز کند. اومی گوید هنگام صرف ناهار در کنار این پرنده بوده و جست و خیز های کودکان در اطراف این عروسک ، همه را به وجد آورده است.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

نام: ژابی آلونسو اولانو تاریخ تولد: 25/11/ 1981 میلادی محل تولد: تولوسا - ایالت باسک - اسپانیا قد : 183 سانتی متر وزن : ۷۵ کیلو گرم باشگاه کنونی:رئال مادرید زندگی شخصی: جالبه بدانید در خانواده ی آلونسو همه به غیر از مادر خانه ورزشکارند!!! پدر خانواده آقای پرکیو آلونسو در دهه ی 80 ستاره ی بارسلون بودند.و قبل از پیوستنشون به بارسلون هم تونسته بودند 2 بار قهرمانی لالیگا رو با رئال سوسیداد تجربه کنند!! - خوان آلونسو پسر ارشد خانواده داور فوتبال هستند و مایکل آلونسوکه یک سال از ژابی بزرگتره در رئال سوسیداد توپ میزنه. همسر ژاوی ناگرو آرانبورو هستندو سال قبل اولین فرزندشونکه یه پسر ناز و گوگولیه متولد شد و اسمشو گذاشتند خوان تاکژو نکته ی جالبدیگه در مورد ژاوی اینکه در لیورپول با دوست وهمسایه ی دیواربه دیوارشون در سن سباستین هم همسایه است!و این شخص کسی نیست جز میکل آرتتا ستاره ی اسپانیایی این روزهای اورتن ،در حقیقت با تشویق های خود آرتتا بود که ژاوی راهی انگلستان و بعد از این لیگ دوباره به لالیگا بازگشت وراهی تیم رئال ماردید شد. افتخارات باشگاهی: قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا (2005) قهرمانی در سوپر جام اروپا (2005) قهرمانی در اف ای کاپ (2006) قهرمانی در جام اتحادیه ی انگلیس (2006) قهرمانی در لالیگا اسپانیا 2011 افتخارات ملی: قهرمانی در جام ملتهای اروپا (2008) و (2012) قهرمانی در جام جهانی (2010)

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٩

لیورپول ۱-۰ اسکاتلند جک رادول: من مشتاقم که بروم! قرمزها شایعات رامیرز را بی اساس خواندند.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

سایت گل- به گزارش رسانه های اسپانیایی، باشگاه رئال پیشنهاد یک باشگاه انگلیسی برای خرید استبان گرانرو را رد کرد.به گزارش نشریه مارکا، یک باشگاه لیگ برتری پیشنهادی قابل توجه برای گرانرو ارائه داد؛ بازیکنی که فصل گذشته تنها 17 بازی برای رئال در لالیگا انجام داد.با این وجود و علی رغم اینکه تنها یک سال دیگر از قرارداد گرانرو با رئال باقی مانده، رئالی ها حاضر نشدند این بازیکن را بفروشند زیرا مورینیو معتقد است این بازیکن گزینه ای ارزشمند برای تیمش است.در ژانویه گذشته شایعاتی زیادی در مورد انتقال گرانرو به لیورپول منتشرشد اما قرمزها هیچ گاه پیشنهادی رسمی برای خرید این بازیکن ارائه ندادند.گرانرو که برای تیم زیر 21 ساله های اسپانیا نیز بازی کرده، بعد از دو فصل حضور قرضی در ختافه، در سال 2009 به رئال برگشت.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

مرجع خبری رئال مادرید : دانیل اگر دوباره مد نظر رئال قرار گرفته است . به گزارش سایت ایتالیایی " ایتا اسپورت پرس " مورینیو از باشگاه خواسته که این بازیکن دانمارکی را به خدمت بگیرند . یک ماه پیش هم مدافع لیورپول مورد نظر رئال مطرح شده بود اما همه چیز یک شایعه به نظر می رسید . حالا به نظر می رسد که مورینیو دوباره این پرونده را باز کرده است . مربی پرتغالی می خواهد که یک بازیکن را در خط دفاع بخرد و بازیکن لیورپول بهترین گزینه است . البته بعید به نظر می رسد که رئال بخواهد چنین خریدی انجام دهد چرا که باشگاه در پست های دفاع وسط و دفاع چپ کاملا تکمیل است .

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

حسام اشکنپور منبع » tribalfootball.com بلیمی ، مهاجم لیورپول دوست داردتا فصل بعد را در تیم کاردیف سیتی سپری کند به گزارش وبسایت رسمی هوادارانلیورپول در ایران ، بلیمی مشتاق است تا به تیم کاردیف سیتی منتقل شود این بازیکن قرار است در این هفته جلسه ای را با برندان راجرز داشته باشد تا درباره ی آینده ی خود در آنفیلد صحبت کند.لازم به ذکر است در جلسه ی پیش که بین راجرز و بلیمی برگزار شد راجرز اعلام کرده بود که قصد ندارد تا این بازیکن را به زور در تیمشنگه دارد و اگر خود بلیمی درخواست خروج بدهد با او موافق خواهد کرد بلیمی 32 ساله که زیر نظرسرمربی قبلی _ کنی دالگلیش _ 18 بازی لیگ را از ابتدا به میدان رفته بود ، از شرایط راضی نیست و تضمینی میخواهدکه در این تیم راجرز بیش از اینها به او بازی برسد اگر اینگونه نشود ، اژدهای قرمز (کاردیف) آماده است تا این بازیکن را شکار کند.در این مورد یکی از منابع نزدیک به بلیمی به خبرگزاری سان گفته است : " کریگ امیدوار است که به کاردیف بازگردد

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

سرالکس فرگوسن برای اندی ماری در فینال تنیس ویمبلدون که امروز برگزار میشود آرزوی موفقیت کرد. فرگی گفت:من به همه مردم کشور می پیوندم تا برای اندی ماری آرزوی بردن فینال را داشته باشیم و به این مناسبت به او تبریک بگویم. من در آرزوی موفقیت برای اندی ماری با همه مردم کشور یکصدا شدم.من امیدوارم که غیرت اسکاتلندی او ،او را به این قهرمانی برساند.اندی موفق باشیو از روزت لذت ببری. http:// manchester-unite d.ir/

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

اینم یکی دیگه از طرفدارای لیورپول

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

دیدار فینال ویمبلدون در حالی که با نتیجه 1-1 در ست سوم اغاز شده بود بدلیل بارندگی تعطیل شد باید دید با بسته شدن سقف ورزشگاه جو و صدای تماشاچیان بریتانیایی چه تاثیری بربازی فدرر خواهد گذاشت

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

الکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد، معتقد است جدایی دروگبا از چلسی، یک امتیاز برای سایر مدعیان قهرمانی در لیگ برتراست. این ستاره ساحل عاجی بعد از 8 سال در این تابستان استمفوردبریج را ترک کرد و به باشگاه چینی شانگهای شنهوا پیوست. دروگبا یکی از عوامل اصلی قهرمانی چلسی در جام حذفی و چمپیونزلیگ در فصل گذشته بود وفرگوسن معتقد است غیبت این بازیکن می تواند خبر خوبی برای سایر رقبای لیگ برتری باشد. او در گفتگو با نشریه پیپل گفت:"وقتی به فصلی که او پشت سر گذاشت، فکر می کنیم به این نتیجه می رسیم که جدایی دروگبا خبر خوبی برای ما بود. او آن گل فوق العاده را در فاصلهدو دقیقه به پایان فینال چمپیونزلیگ به ثمر رساند و رکوردفوق العاده ای در گلزنی در بازی های مهم و فینال ها دارد." با جدایی دروگبا، چلسی ادن آزارد را از لیل به خدمت گرفت و اکنون به دنبال خرید هالک، ستاره برزیلی پورتو است. فرگوسن همچنین برای اندی ماری ستاره بریتانیایی تنیس در فینال رقابت های تنیس ویمبلدون هم آرزوی موفقیت کرد. ماری با فدرر فینال رو برگزار میکنه.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

مترو گزارش کرد که ورتنگوئن که یکی از اهداف لیورپول بود، به زودی با قیمت 9.5میلیون به تاتنهام میپیونده. همچنین همین خبرگزاری اعلام کردآرسنال قصد داره ویکتور موسس رو در صورت رفتن احتمالی والکات جایگزینش کنه. برخی سایت ها هم اعلام کردن که گاتسون رامیرز اولین خرید رسمی لیورپول در چند روز آینده خواهد بود.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

روبرتو دی متئو، سرمربی چلسی، معتقد است فرناندو تورس می تواند بازی های خوبش در یورو 2012 را در رقابت های فصل آینده لیگ برتر ادامه بدهد. تورس در رقابت های یورو با به ثمر رساندن 3 گل عنوان آقای گلیرا به دست آورد و دی متئو معتقد است او در بازگشت به تمرینات چلسی هم با تعهد کامل بازی خواهد کرد. او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" هیچ نگرانی ای در مورد تورس وجود ندارد. من یک روز بعد از فینال چمپیونزلیگ با او صحبت کردم و از آن زمان با او در تماسهستم. او آن زمان ناراحت بود (به خاطرقرار نگرفتن در ترکیب اصلی چلسی در فینال) اما من به صحبت کردن با بازیکنان ادامه خواهم داد. انتظار دارم او با شرایط خوبی بهتمرینات برگردد و نمایش های خوبی در فصل آینده داشته باشد. مطمئنا بردن کفش طلا و قهرمانی در یورو، در کنار قهرمانی هایی که با چلسی به دست آورد، اعتماد به نفس زیادی به او داد.انتظار دارم او فصل آینده بازیکن فوق العاده ای برای ما باشد." سرمربی ایتالیایی همچنین در موردشرایط فرانک لمپارد گفت:" فرانک خیلی آماده است و می توان برای سال ها در چلسی بازی کند. او در هفته های پایانی فصل قبل یک بازیکن کلیدی برای ما بود و با پاس خوبش، نقش کلیدی در تیم ما داشت. من خیلی خوشحال بودم. همه چیز به شرایط فیزیکی و ذهنی او بستگی دارد و فکر نمی کنم مشکلی برای او وجود داشته باشد.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

ختصاصی طرفداری - آلن هینکل نویسنده سایت بلچر ریپورت: ممکن است شما تعجب کنید چگونه پسربچه‌ای که در مرکز آمریکا رشد کرده هوادار لیورپول باشد .من هرگز در اروپا مخصوصا انگلستان نبودم. من هیچگاه از نزدیک بازی لیورپول را تماشا نکرده‌ام . نه حتی زمانی که در امریکا بازی کرده‌اند، حتی در تابستان امسال که پیش‌فصل را در ایالات متحده هستند. من حتی در در شهری به اسم لیورپول زندگی نمیکنم [پنج شهر کوچک در آمریکا با این نام وجود دارد] . تیمی که در آمریکا از آن حمایت میکنم اسپورتینگ کانزاس سیتی است. بنابراین من چگونه لیورپولی شدم؟ یکی از بهترین دوستان من کهطرفدار تیم کانزاس نیز هست، اهل لیورپول است. من او را از هشت یا نه سال پیش میشناسم. او تاثیر زیادی رو من گذاشت. شاید از خود بپرسید اگر یک تیم محلی داشته باشید چه نیازی یا میلی به داشتن تیمی دیگر برای هواداری دارید؟ لیگ آمریکا در تابستان برگزار میشود اما در اروپا مسابقات از آگست تا می برگزار میشود. من دوست داشتم هوادار تیم دیگری باشم تادر زمستان از دیدن بازی تیم‌های محبوبم بی‌بهره نباشم. وقتی در لیگ برتر به دنبال تیمیبودم شاید نزدیک‌ترین انتخاب منچستر یونایند بود. آنها به مانندنیویورک یانکیز [پرافتخارترین تیم بیس‌بال آمریکا] هستند. به عنوان کسی که در کانزاس بزرگشده، من علاقه ای به یانکیز ندارم. چند ماه تا فارغ‌التحصیلی از دانشگاه فاصله داشتم که ماجرایهیلزبرو اتفاق افتاد. چیزهایی که در مورد آن فاجعه شینیدم و احساساتی که قلبم را میفشرد و حس نزدیکی به خانواده و دوستان قربانیان را به یاد می‌آورم. هرچند در آن زمان غافل بودم ولی گمان میکنم بذر لیورپولی شدن از همان روزها در من کاشته شد. چیزهای زیادی وجود دارد که با خاطر آنها از تصمیم خود پشیمان نیستم. اول از همه شور و شوق هواداراندر KOP است، آنها هرطور که بازیپیش برود، چه بازی را ببرند و چه ببازند سرودهای خود را میخوانند، همانگونه که مردم در کانزاس تیم خود را حمایت میکنند. دوم عدم میل بازیکنان آنها در تسلیم شدن در زمین مسابقه است.فینال استانبول دقیقا چیزی مانند کاری بود که کانزاس در فینال مسابقات مسابقات بیس‌بال آمریکا یک بار انجام داده بود. سال 1985 بود که تیم [بیس‌بال] کانزاس سیتی رویالزدر فینال مسابقات قهرمانی کشور مقابل تیم سنت‌لوئیس کاردینالز در حالی که در چهار دیدارابتدایی 3-1 عقب افتاده بود در نهایت توانست با نتیجه 4-3 به پیروزی دست یابد و قهرمان شود. دلیل سوم هوادارانی هستن که آنها را میشناسم یا در در دنیای مجازی دیده‌ام. آنها شعار خود را در قلبشان به همراه دارند. آنها غم‌ها و شادی‌هایشان را به اشتراک میگذراند و حس برادری نیرومندی نسبت به هم دارند. دلیل آخر آنفیلد است. اگرچه نتوانسته‌ام بازی‌ای را در ورزشگاه ببینم اما عالی است. هواداران بسیار نزدیک و پرشور با جوی عالی تیم خود را حمایت میکنند و آن پلاکارد مشهور This Is Anfield در ورودی زمین که به قول شنکلی " این پلاکارد در اینجاست تا به بچه‌های خودمان یادآوری کنیم که برای چه تیمی بازی می کنند و به تیم حریف متذکر شویم که در برابر چه تیمی بازی می کنند . " لیورپول یکی از پرافتخارترین تیم‌هاست و جام‌های زیادی که بهدست آورده‌اند که شخصیت آنها را به عنوان یک تیم بزرگ نشان میدهد. اما این دلیلی که به آنها علاقه دارم نیست. دلیل آن، این است که باشگاه قسمتی از قلب من شده است. بردها شیرینو باخت‌ها زندگی من را تلخ میکنند. گلهایی که میزند برای من باشکوه است و گلهایی که دریافت میکند دردناک است. گام بردار ، گام بردار با امیدی در قلبت و تو هیچگاه تنها گام برنخواهیداشت تو هیچگاه تنها گام برنخواهی داشت

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

ﻣﻬﺎﺟﻢ 22 ﺳﺎﻟﻪ ﭼﻠﺴﯽ ﺩﻧﯿﻞ ﺍﺳﺘﺎﺭﯾﺞ ﺍﺯ ﻣﺪﺕﻫﺎ ﭘﯿﺶ ﺩﺭ ﺭﺍﺩﺍﺭ ﻟﯿﻮﺭﭘﻮﻝ ﻭ ﺗﺎﺗﻨﻬﺎﻡ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ، ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﯿﺮﺳﺪ ﻟﯿﻮﺭﭘﻮﻝ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﻪ ﺟﺬﺏ ﺍﻭ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺍﺳت

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

رئال مادرید پیشنهاد یک تیم انگلیسی برای به خدمت گرفتن گرانرو را رد کرده. گفته میشه لیورپول این پیشنهاد رو مطرح کرده. گرانرو تنها یک فصل دیگه با رئال مادرید قرار داد داره.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

جاناتان ماری و فردریک نیلسن که هوادار لیورپول هستن قهرمان بخش دو نفره ویمبلدون شدن http:// www.liverpoolfc. com/news/ latest-news/ reds-fans-in-wim bledon-glory

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

حسام اشکنپور منبع » tribalfootball.com برندان راجرز صحبت های جدیدی را برای جذب دمپسی شروع کرده است به گزارش وبسایت رسمی هوادارانلیورپول در ایران برندان راجرز ، سرمربی قرمزها مصم است تااین بازیکن آمریکایی را جذب کند این بازیکن به نظر میرسد بجایگیلفی سیگردسون که به تاتنهام پیوست دوباره مد نظر لیورپول قرار گرفته است میرور گزارش داد که راجرز چندی پیش برای بار دوم این هافبک تهاجمی را زیر زربین خود قرار دادهاست ، و با شرایطی که تنها یک سال از قرارداد این بازیکن 29 ساله با فولهام باقی مانده به نظر میرسد راجرز کار سختی برای جذب این بازیکن نداشته باشد فولهام برای این ملی پوش آمریکایی 10 میلیون پوند را طلب کرده است اما خبرها حاکی از آن است که لیورپول این مناقصه را از6 میلیون پوند شروع کرده

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

حسام اشکنپور منبع » tribalfootball.com مربی صاحب سبک اسپانیایی مشتاق است تا برندان راجرز مربیلیورپول را ببیند به گزارش وبسایت رسمی هوادارانلیورپول در ایران ، سرمربی تیم فوتبال اسپانیا ویسنته دل بوسکه مشتاق است تا ملاقاتی را با سرمربی جدید قرمزها ، برندان راجرز داشته باشد میرر گزارش داد که راجرز دعوت نامه ای برای دل بوسکه ارسال کرده و پیشنهاد داده است تا آنهاپیرامون فوتبال اروپا و جام جهانی و البته لیورپول با هم صحبتی داشته باشند مربی سابق رئال مادرید ، راجرز را ستایش میکند چراکه این مربی ایرلندی با داشتن 39 سال سن یکی از با دانش ترین مربیان است راجرز قبل از این قرار بود تا ویسنته دل بوسکه را قبل از شروع یورو 2012 و در کمپ تیم اسپانیا در اتریش ملاقات کند اما بهعلت جدا شدن راجرز از سوانسی وپیوستنش به لیورپول این ملاقات به هم خورد اما هم اکنون یورو تمام شده است و دل بوسکه گفته است که هر زمان که راجرز بخواهد به اینجا (اسپانیا) بیاید ، شخصا با او درباره ی ایده ها و فلسفه هایمان صحبت میکنیم

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

محمدرضا اسدیان منبع » Liverpoolfc.com در این خبر به بررسی آخرین شایعات اطراف باشگاه لیورپول در مورد خرید لیورپول می پردازیم. به گزارش وبسایت رسمی هوادارانلیورپول در ایران،هم اکنون در مقطعی از سال هستیم که در آن شایعات زیادی در مورد خرید بازیکن در اطراف باشگاه به چشم می خورد و ما قصد داریم که آخرین شایعات شنیده شده را در ارسال بررسی کنیم . خبرگزاری Setana در گزارشی مدعی شده است که لیورپول به دنبال جذب مهاجم تیم چلسی ، " دانیل استاریج" ، است و آنفیلد مقصدبعدی این بازیکن خواهد بود ، این خبرگزاری علت این انتقال را نا امیدی استاریج از حضور در برنامه های سرمربی جدید این تیم است. خبر گزاری گل نیز در خبری مدعی شده که لیورپول با تاتنهام که به تازگی سکان هدایتش را بواس به دست گرفته است ، برای جذب این بازیکن با لیورپول وارد رقابت شده اند . در خبری دیگر ، رسانه خبری تلگراف مدعی شد که راجرز پس از گفتگو های فراوان به دنبال جذب فابیو بورینی است ، این روزنامه در ادامه گفته که این بازیکن 21 ساله در گذشته سابقههمکاری با راجرز در چلسی و سوانسی را نیز دارد. و در آخر اعلام می کنیم که این شایعات به طور حتمی بیان کنندهسیاست های باشگاه برای نقل و انتقالات نیست.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

از لیورپول خبر می رسد که در تابستان امسال قرار است دنیل استاریج مهاجم تیم چلسی به آنفیلد منتقل شود. به گزارش وبسایت رسمی هواداران لیورپول در ایران ،در حالی که استاریج در حال بهبودی از بیماری مننژیت می باشد پیشنهاد راجرز که به دنبال پیدا کردبازیکن مهاجم برای ارتقاع تیم خود می باشد را رد نکرده است. بازیکن سابق منچستر سیتی در حال بررسی پیشنهادات دریافتی خود می باشد زیرا نگران دریافت چراغ سبز تورس برای بازی به عنوان تنها مهاجم در فصل آینده لیگ می باشد . استاریج که از بازی به عنوان مهاجم نوک ناامید است در صورتی که تیمی بتواند این را به همراه یک پیشنهاد مالی خوب به این بازیکن ارائه دهد می تواند زمینه انتقال این بازیکن از استمفوردبریج فراهم کند. "باشگاه های زیادی هستند که علاقمند به انتقال این بازیکن به تیم خود می باشند اما لیورپول آماده ی این انتفال بزرگ می باشد" از یک منبع نزدیک به این بازیکن گفته می شود که "این امرمی تواند یک فرصت واقعی برای آنها باشد و آنها می توانند آنچه را که این بازیکن از نظر پولی و فرصت های بازی کردن می خواهد به در اختیارش بگذارند." تاتنهام نیز به دنبال شکار این بازیکن است و آرسنال نیز در حال بررسی پیشنهادی است که به دنبال خروج رابین ون پرسی از ورزشگاه امارت به وقوع می پیوندد.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

اختصاصی طرفداری-لیورپول به دنبال استبان گرانرو؛بازیکنی که فصل اینده قراردادش با رئال بهاتمام خواهد رسید. به گزارش روزنامه ی مارکا،باشگا لیورپول پیشنهادیرا به صورت رسمی برای خرید بازیکن 25 ساله ی رئال،تقدیم مسئولان مادریدی کرده است.استبان گرانرو که از بازیکنان تیم پایه ی رئال بوده است 17 بازی در فصل گذشته با پیراهن رئال مادرید انجام داده است. با وجود این که تنها یک فصل دیگر از قرارداد گرانرو با رئال باقی مانده اما مورینیو خواستار ماندن او در برنابئو است.گرانرو گه سابقه ی پوشیدن پیراهن تیم ملی را در رده ی زیر 21 سال دارد. وی سال های 2007 و 2008 را به صورت قرضی در ختافه بازی کرده بود.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

شایعات مربوط به علاقه میلان به اندی کرول، مهاجم لیورپول، روز به روز افزایش می یابد، و مطابق اظهارات نشریات، میلان این فرصت را دارد تا کرول را به طور قرضی به ایتالیا و سن سیرو بکشاند. به گزارش طرفداری دات کام و به نقل از میلانیستا دات آی ار، پیش ازاین، اندی کرول مورد توجه پیرسیلویو برلوسکنی، فرزند سیلویو برلوسکنی، قرار داشت و وی علی رغم این موضوع که هیچ گونه نقش اجرایی در باشگاه میلان ندارد، اعلام کرده بود که حضور کرول در میلان میتواند بسیار به این باشگاه کمک کند واو را شایسته حضور در ترکیب میلان در فصل آینده دانسته بود. از سویی، میلان این روزها به شدت با احتیاط وارد بازار نقل و انتقالات میشود و بودجه چندانی برای خرج در اختیار نخواهد داشت. و پیش از این گالیانی نیز اعلام کرده بود که بازار نقل و انتقالات تابستانی برای میلان به اتمام رسیده است . در عین حال، برندن راجرز، سرمربی جدید قرمزها، به سران لیورپول اعلام کرده بود که اندی کرول در برنامه های وی جایی نخواهد داشت، و اجازه فروش احتمالی وی را صادر کرده بود. اسپورت مدیا ست اعلام میکند که میلان تلاش خواهد کرد تا مهاجم23 ساله لیورپول را به طور قرضی و به مدت یک سال به خدمت بگیرد.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

اختصاصی طرفداری - رایان گیگز که یکی از 3 بازیکن بالای 23 سال بریتانیا برای حضور در المپیک لندن می​باشد بعنوان کاپیتان پیشاپیش سایر بازیکنان وارد زمین خواهد شد. هافبک 38 ساله منچستریونایتد که تاکنون در هیچ تورنمنت معتبر بین المللی در سطح ملی بازی ​نکرده است بعنوان کاپیتان تیم بریتانیا تحت هدایت استیووارت پیرس وارد زمین خواهد شد. این مرد ولزی که یکی از 3 بازیکنبالای 23 سال انگلیس به همراه کریک بلمی و میکا ریچاردز است، امیدوار است به همراه بریتانیا حضوری موفق در این مسابقات داشته باشد. گیگز در طول 21 سال حضور در اولدترافورد، 12 قهرمانی لیگ برتر، 4 جام حذفی انگلستان و 2 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه دارد. با اینحال وی نتوانست به ولز کمک کند تا در یک تورنمنت معتبر بین​المللی شرکت کند. گیگز به وب سایت رسمی ​لیگ برتر گفت: "بدیهی است که وظیفهمشکلی بعنوان کاپیتان بر دوش من است. من باید تجربیاتم را به بازیکنان جوانتر منتقل کنم." تیم بریتانیا روز 20 جولای در استادیوم مرسی ساید شهر میدلزبورو در دیداری دوستانه به مصاف برزیل می​​رود. بریتانیا در گروه A مسابقات با تیمهای سنگال، اروگوئه و امارات همگروه است که به ترتیب در استادیوم های اولدترافورد، ویمبلی و میلنیوم به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

آیا ورود تکنولوژی به داوری فوتبال می تواند جنجال ها را از بین ببرد؟به گزارششنیده ها shenideha.comبه نقل از سایت گل- سرانجام بورد بین المللی قانون گذاری فوتبال با استفاده از تکنولوژی برای کمک به داوران موافقت کرد؛ در واقع موجی که از دو سال قبل و با گل مردود اعلام شده فرانک لمپارد ایجاد شد، با پذیرفته نشدن گل مارکو دوویچ در دیدار اوکراین- انگلیس در مرحله گروهی یورو ۲۰۱۲ به اوج رسید تا سرانجام قانون گذاران فوتبال که در همه این سال ها سرسختانه در مقابل ورود تکنولوژی به دنیای داوری ایستادگی کرده بودند، بالاخره تسلیم شوند؛ تصمیمی که سپ بلاتر، رئیس فیفا، آن را یک ضرورت دانسته و از اجرای آن ابراز خوشحالی کرد. اما آیا ورود تکنولوژی به داوری فوتبال می تواند جنجال ها را از بین ببرد؟تنیس یا کشتی؟پیش از فوتبال ورزش های زیادی به استفاده از تکنولوژی روی آوردندکه از جمله مهترین آنها می توان به تنیس و کشتی اشاره کرد؛ دو رشته ای که تجربه ای کاملا متفاوت در استفاده از تکنولوژی در داوری داشتند و البته دلیل اصلی آن به ذات متفاوت این دو رشته مربوط می شود. بحث اصلی در داوری تنیس محل فرود آمدن توپ هاست؛اتفاقی که با یک بازبینی جزئی فورا قابل حل است اما در کشتی داوران غالبا در مورد نحوه اجرای فن، کشتی گیری که ابتدا از تشک خارج شد و …دچار اختلاف می شوندو همین مسئله بازبینی را نه محلی برای رسیدن به یک نظر مشترک، که به دلیلی برای جنجال های بیشتر تبدیل کرد. اما برای فوتبال چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ به نظر می رسد قانون گذاران فوتبالبه این نکته توجه کرده و به همین دلیل با استفاده از تکنولوژی خط دروازه موافقت کردنداما استفاده از تکنولوژی برای مشخص شدن آفساید را هنوز مجاز ندانسته اند. آفساید یکی از پر مناقشه ترین قوانین فوتبال است که در یک بازی بارها اتفاق می افتد و اگر قرار باشد هر بار بازی به خاطر آن متوقف شود، می تواندضربه بزرگی برای جذابیت آن باشد؛ در حالی که صحنه های جنجالی مانند گل پذیرفته نشده مونتاری به یوونتوس در سری A، تنها چند بار در طول فصل رخ می دهد. در واقع یکی از دلایل اصلی مخالفت ها برای استفاده از تکنولوژی، ضربه نخوردن به جذابیت بازی ها بود؛ هدفی که به نظر نمی رسد ورود تکنولوژی جدید به آن ضربه ای وارد کند اما اگر قرار باشد این روند ادامه پیدا کند و برای سایر بخش های تصمیمات داوری مانند آفساید و پنالتی هم از تکنولوژی استفاده شود، می تواند نگران کننده باشد.فوتبال؛ فقیر و غنی؟البته نگرانی ها در مورد استفاده از تکنولوژی در فوتبال، تنها به این موارد خلاصه نمی شود. بسیاری معتقدند ورود این تکنولوژی ها، شکاف طبقاتی در فوتبال را بیشتر می کند؛ نظریه ای که چندان هم بدبینانه نیست. در حالی که چند سال از ورود بی سیم هایی که داوران برای ارتباط با هم استفاده می کنند، می گذرد اما هنوز در خیلی از لیگ های دنیا استفاده از این بی سیم ها معمول نشده و در واقع، بسیاری از فدراسیون های کشورهای مختلف توانایی تامین چنین شرایطی را برای داوران ندارند. این اتفاق مطمئنا برای تکنولوژی های جدید هم تکرار خواهد شد. بعید است به جز لیگ های بزرگی مانند ایتالیا، انگلیس، اسپانیا و آلمان و شاید فرانسه و هلند، استفاده از تکنولوژی جدید درسایر لیگ های دنیا به این زودی ها متداول شود و در نهایت این مسئله موجب به هم خوردن یک دستی داوری ها خواهد شد. البته اینیک نگرانی جدی برای فدراسیون جهانی فوتبال است که باید چاره ای برای آن اندیشیده شود اما به نظر می رسد چاره ای جز روبرو شدن با آن نیست. به هر حال، همان طور که بلاتر اعلام کرد ورود تکنولوژی به فوتبال به یک “ضرورت” تبدیل شده و راهی جز پذیرش تبعات آن وجود ندارد.آیا ورود تکنولوژی به داوری فوتبال می تواند جنجال ها را از بین ببرد؟

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

به گزارش گاردین، این بازیکن 28 ساله در ژانویه سال 2011 در ازای 50 میلیون پوند به چلسی پیوست.او به رغم افول در تمامی فصل گذشته لیگ برتربه آبی پوشان برای پیروزی در دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا کمک کرد. تورس می گوید می خواهد رویایش را برای درخشش در استمفورد بریج محقق سازد.دی ماتئو در این باره گفت هیچ تضمینی برای این که این مهاجم اسپانیایی که سه گل مهم برای تیم ملی اسپانیا در رقابت های یورو 2012 به ثمر رساند در ترکیب ثابت چلسی قرار گیرد وجود ندارد. وی گفت نباید تورس انتظار داشته باشد با رفتن دروگبا نخستین گزینهبرای خط حمله چلسی باشد.وی درعین حال گفت که نگران وضعیت تورس نیست و افزود: بعداز فینال جام ملت های اروپا با او صحبت کردم و مشکلی وجود ندارد. به هر حال یاس و ناامیدی همیشه در او بوده ولی من با همه بازیکنان صحبت می کنم و انتظار دارم او را با روحیه ای خوب در اینجا ببینم و فصلی خوب را با هم شروع کنیم.سرمربی چلسی اضافه کرد: آقای گل شدن در رقابت های یورو 2012و قهرمانی همراه با تیم ملی احتمالا اعتماد به نفس را در او زندهکرده است. انتظار دارم فصل آینده بازیکنی عالی برای چلسی باشد.وی گفت: ما در حال حاضر سه مهاجم در تیم خود داریم و نمی توانم بگویم کدامیک بازی خواهد کرد. آنها باید برای تصاحب این پست مبارزه کنند و البته رقابتی سالم داشته باشند. آن که در بهترین شرایط باشد می تواند برای تیم بازی کند.دی ماتئو در عین حال نسبت به این که ' فرانک لمپارد' بتواند فصل آینده کمکی بزرگ برای تیمباشد؛ ابراز اطمینان کرد و گفت: فرانک آماده است و می تواند سالها فوتبال بازی کند. نقش او در هفته های پایانی فصل گذشته کلیدی و موثر بود. پاسا هایی کلیدی می داد و بسیار خوب بازی کرد. من از بازی او بسیار خرسند بودم. البته بازی او در فصل آینده به این بستگی دارد که خودش چه فکر کند ولی من هیچ مشکلی در او نمی بینم.ورزشی **‌1553انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) /

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱۸

سایت گل- با اینکه هنوز دو سال از قرار داد سیدو کیتا، ملی پوش مالیایی بارسا با این تیم باقی مانده ولی بندی در قرارداد کیتا وجود دارد که در صورت حضور نیافتن او در 50 درصد بازیهای فصل گذشته در ترکیب اصلی، او می تواند نوکمپ را ترک کند. به نظر می رسد که کیتا روز یکشنبه قراردادی دو سالو نیمه با باشگاه چینی دالیان آئربین امضا کند. این باشگاه تازه صعود کرده پیشتر نیز در پی به خدمت گرفتن دروگبا و آمائوری بود.در بیانیه رسمی باشگاه بارسلونا آمده است: «سیدو کیتا دیشب اعلام کرد که فصل آینده در بارسا نخواهد بود. باشگاه بارسلونا به خاطر نقش کیتا در سالهای اخیر از او تشکر می کند و آرزوی موفقیت های شخصی و حرفه ای برای وی در آینده دارد.»کیتا در سال 2008 با قراردادی 14 میلیون یورویی از سویا به بارساپیوست و در 168 مسابقه ایکه برای کاتالان ها به میدان رفت، 22 گل به ثمر رساند. هافبک تیم ملی مالی در آخرین فصلش در نوکمپ، تنها در 22 بازیدر ترکیب ثابت آبی اناری ها قرار گرفت.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧
نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

اختصاصی طرفداری - فدراسیون تاریخ و آمار فیفا (IFFHS) روز گذشته اسامی بهترین گلزنان فصل گذشته لیگ​های مختلف را اعلام کرد که لیونل مسی با به ثمر رساندن 50 گل در تیم بارسلونا نفر اول لیست بالاتر از کریستیانو رونالدو با 46 گل و آنری ارناندز با 35 گل قرار دارد. همچنین کریم انصاری فرد بازیکن ملی پوش ایران و فونیکه سی مهاجم تیم صنعت نفا آبادان با 21 و 20 گل به ترتیب در رتبه های 45 و 54 این جدول قرار دارند. بهترین گلزنان فصل گذشته لیگ​های سراسر جهان را در زیر مشاهده می نمایید : رتبه نام باشگاه کشور تعداد بازی تعداد گل 1 لیونل آندرس مسی بارسلونا آرژانتین 37 50 2 کریستیانو رونالدو رئال مادرید پرتغال 38 46 3 آنری ارناندز CD Heredia-Jaguares de Peten کلمبیا 45 35 4 باس دوست هیرنفین هلند 34 32 4 بوراک ییلماز ترابوزان اسپوز ترکیه 34 32 6 رابین فان پرسی آرسنال هلند 38 30 7 کلاس یان هونتلار شالکه 04 هلند 32 29 8 زلاتان ابراهیموویچ آث میلان سوئد 32 28 9 اوریب پرالتا Club Santos Laguna de Torreon مکزیک 40 28 10 سیدو دومبیا زسکا مسکو ساحل عاج 42 28 11 وسلی لوپز داسیلوا اسپورتینگ کلوب واسلوی برزیل 33 27 12 وین رونی منچستریونایتد انگلیس 34 27 13 گری مک کاچون بالیمنا یونایتد اسکاتلند 38 27 14 ماریو گومز بایرن مونیخ آلمان 33 26 15 اسرائل سیلوا ماتوس داسوزا CSD Xelajú MC برزیل 51 26 16 دیوید لافاتا FK Baumit Jablonec 97 جمهوری چک 28 25 17 لوک ده یونگ افث تونته هلند 31 25 18 فیلیپ ایوانوسکی FK Vadar Skopje مقدونیه 32 25 19 سانهاریب مالکی صباح رودا کرکراد سوریه 33 25 20 ایوان دانیل آلونسو CD Toluca اروگوئه 34 25 21 جرمی پربه RAEC de Mons فرانسه 36 25 22 الکساندر فری افث بازل سوئیس 31 24 23 دیه گو آلبرتو میلیتو اینترمیلان آرژانتین 33 24 24 رادامل فالکائو گارسیا آتلتیکو مادرید کلمبیا 34 24 25 متئو جان تیپتون پورتاداون اف سی ولز 35 24 26 گری هوپر سلتیک گلاسکو انگلیس 37 24 27 انریکه گونزالو گوتیرز CD Suchitepéquez Mazatenango اروگوئه 45 24 28 الکساندر کرژاکوف زنیت سن پترزبورگ روسیه 32 23 29 سرخیو لیونل آگرو منچستر سیتی آرژانتین 34 23 30 ادینسون روبرتو کاوانی ناپولی اروگوئه 35 23نیکیکا یلاویچ گلاسکورنجرز - اورتون کرواسی 35 23 32 آنتونیو دی ناتاله اودینزه ایتالیا 36 23 33 آرتیومس رودنوس لخ پوزنان لتونی 29 22 34 پاپیس دمبا سیسه فرایبورگ - نیوکاسل سنگال 31 22 35 کریستین روگلیو بنیتز CF América Ciudad de México اکوادور 32 22 36 روبرت لواندوفسکی بروسیا دورتموند لهستان 34 22 37 گونزالو ایگواین رئال مادرید آرژانتین 35 22 37 داره ورسیچ NK Olimpia Ljubliana اسلوونی 35 22 39 فرناندو گالو Peñarol La Mesilla Huehuetenango آرژانتین 41 22 40 ترنسیو ده اولیویرا چدرو نتو CD Marquense San Marcos برزیل 47 22 41 نصیر ال شمرانی الشباب ریاض عربستان سعودی 25 21 42 ویکتور سیموئز ده اولیویرا ال اهلی جده برزیل 26 21 43 کریم انصاری فرد سایپا کرج ایران 31 21 44 دریس مرتنز پی اس وی آیندهوون بلژیک 33 21 45 کریم بن زما رئال مادرید فرانسه 34 21 46 آندرس لوئیز ده کاروالیو"ننه" پاریسن ژرمن برزیل 35 21 47 اولیویر ژیرو مون پولیه فرانسه 36 21 48 جان گایدتی فاینورد روتردام سوئد 23 20 49 کوین آنتونیو میرالاس المپیاکوس بلژیک 25 20 50 آدامو کولیبالی دبرچنی فرانسه 27 20 51 اسکار رنه کاردوزو بنفیکا پاراگوئه 29 20 52 رودریگو خوزه لیما دوس سانتوس براگا برزیل 30 20 53 جابا دوالی FK Zestafoni گرجستان 31 20 54 فونیکه سی صنعت نفت آبادان مالی 32 20 55 آچمد صبا مکابی نتانیا - 33 20 56 نوسمیر فاجیچ ND Mura 05 بوسنی و هرزگوئین 34 20 57 گری لیگت Lisburn Distillery FC ایرلند شمالی 35 20 57 جکسون آرلی مارتینز CF Jaguares de Chiapas کلمبیا 35 20 59 جله فوسن K Racing Club Genk بلژیک 36 20 60 کرتیس آلن Coleraine FC ایرلند شمالی 37 20 61 ادن هازارد لیل بلژیک 38 20 62 خوان والنزوئلا CD Zacapa گواتمالا 43 20

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

اختصاصی طرفداری – ژروم والکه، دبیرکل فیفا معتقد است سیستم رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال از نظر فیفا، همچنان یک ابزار کاربردی و آینه وضعیت آمادگی تیم‌هاست. به گزارش گاردین، بعد از صعود انگلیس تا رده چهارم لیست و سقوط بی‌سابقه برزیل به رده یازدهم، انتقادات زیادی در مورد نحوه چینش تیم‌ها در این سیستممطرح شد. البته والکه پذیرفت"گاهی تغییر موقعیت تیم‌ها در این لیست منطقی به نظر نمی‌رسد!" حالا تنها تیم‌های اسپانیا، آلمان و اروگوئه بالاتر از انگلیس حضور دارند که در مرحله یک‌چهارم نهایی یورو 2012 مغلوب ایتالیا شد. ایتالیا در لیست فعلی در رتبه ششم قرار دارد و برزیل (میزبان جام جهانی 2014) که فعلا هیچ بازی رسمی در برنامه ندارد نتوانسته امتیازات لازم را کسب کند و تا رده یازدهم لیست سقوط کرده است. والکه افزود: "ما از فاکتورها و پارامترهای مختلف استفاده می‌کنیم تا به امتیاز نهایی هر تیم ملی فوتبال برسیم. بنابراین طبیعی است شاهد واکنش‌های منفی مردم و مطبوعات باشیم." وی در مصاحبه با اسوشیتدپرس در این مورد بیشتر توضیح داد: "البته بعضی تیم‌های ملی، بازی‌های دوستانه بیشتری برگزار می‌کنند اما من همچنان معتقدم این سیستم رده‌بندی، آینه تمام‌نمای وضعیت آمادگی تیم‌های ملی فوتبال دنیاست. برزیل بدون حضور در مسابقات مقدماتی به جام جهانی بعدی صعود کرده و در حال انجام بازی‌های دوستانه است اما رده‌بندی ما بر اساس بازی‌هایرسمی است." جمهوری ایرلند هر سه بازی خود در یورو 2012 را واگذار کرد و با سقوط هشت‌پله‌ای به رده بیست‌وششم جهان رسید. اما آنها پس از جام جهانی 2010 پنج رده صعود داشتند در حالی که نتوانستهبودند به مرحله نهایی رقابت‌ها درآفریقای جنوبی راه پیدا کنند

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

اختصاصی طرفداری - اخیرا کتابی به اسم اسطوره‌های لیورپول توسط نویسنده‌ای لیورپولی به نام راینهیلد لاند منتشر شده که در آن در مورد اساطیر باشگاه نکات جالبی نوشته شده است. اینجا بخشی از آن که در مورد جیمی کرگر است را از زبان خود او میخوانیم. جیمی کرگر - من از زمانی که بچه بودم همیشه درگیر فوتبال بودم و همیشه عاشق بازی کردن بودم.خواندن در مورد فوتبال، تماشای فوتبال، بازی کردن فوتبال ؛ اینها همیشه بخش مهمی از زندگی من بوده‌اند. من عاشق تماشای همه نوع فوتبالی هستم، نه فقط لیورپول. هیچوقت واقعا به چیزی غیر از فوتبال علاقه نشان ندادم و فکر میکنم این به من به عنوان یک فوتبالیست کمک میکند. بسیاری از بازیکنان در سن من چشم به آینده و روزی که بازنشست میشوند دارند تا بالاخره فرصتی برای استراحت پیدا کنند. من تنها دوست دارم تا آنجایی کهمیشود بیشتر پیش از بازنشستگی بازی کنم. من میدانم روزی از حرکت باز‌ می‌ایستم کهدیگر توانایی آن را نداشته باشم. در 20 سال گذشته من کارهای مشابهی انجام داده‌ام و اگر روزی فرا برسد که نیازی به انجام آنها نداشته باشم برای من عجیب است. ما هر روز در ملوود هستیم و برای همین روزی که قرار باشد اینجا را ترک کنم دلم برای آن تنگ میشود. من عاشق اطلاعات و آمارها هستم.آنها به من کمک میکنند که چیزهای جدیدی را متوجه شوم. هر مربی‌ای راه خود را دارد. بنیتز بسیار به تجزیه و تحلیل آمارها علاقه داشت در حالی که دالگلیش علاقه زیادی به آن نداشت. اما همه برای بردن گام برمیدارند. هرکاری که انجام دهید اگر شما را به یک برنده بدل کند شما را فردی با متدهای درست اطلاق میکنند. همچنین تحت هر شرایطیاگر شکست بخورید آنها را اشتباهمیپندارند. فکر نمیکنم شغل مربی‌ها عوض شده باشد. شاید ترکیبی با بازیکنانی بیشتر داشته باشند [نسبت به سالهای دور] ، شاید بازیکنان از کشورهای مختلفی باشند. اینها شاید تغییراتی به وجود بیاورند، اما هنوز باید 11 بازیکن انتخاب کنید، به آنها باور تزریق کنید و کاری کنید که بهترین‌های خود را ارائه دهند. همه مربیگری همین است. من فکر میکنم حالا فوتبال همه‌گیرتر شده است. حالا نظرات خیلی بیشتری در مورد هز زمینه‌ای از طرف هواداران، رسانه‌ها، ایجنت‌ها و بازیکنان در اختیار عموم قرار میگیرد. حالا اسکای اسپورت و اینترنت وجود دارند که در آنها همه نظراتی در مورد باشگاه و بازیکنان دارند. پیش‌تر وقتی بازیکنی تصمیمی میگرفت شاید مورد انتقاد یا مخالفت افراد کمی قرار میگرفت اما حالا همه مردم جهان میتوانند نظراتشان را به او منتقل کنند. این فشار عظیمی به بازیکن وقتی میخواهد تصمیمی در مورد آینده حرفه‌ای خود بگیرد وارد میکند. بازیکنان می‌آیند و می‌روند اما امیدوارم این اتفاق برای من رخ ندهد !

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

هدف من اجرای بازی به سبک لیورپول است نه تیم هایی مانند بارسلونا،اسپانی ا و سوانسی.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

راجرز از شرایطش در لیورپول سخن می گوید. به گزارش وبسایت رسمی هواداران لیورپول در ایران ، برندن راجرز در مصاحبه ای از احساس زندگی راحتش در ملوود و منطبق بودن سلایق او در فوتبال با ویژگی های فوتبال لیورپول اشاره کرد. او از همان ابتدا که به عنوان سرمربی جدید لیورپول انتخاب شد ، به بررسی شرایط شهر لیورپول پرداخت و مردم از او برای ورود به شهر لیورپول ، استقبال گرمی کردند. او در مصاحبه ای گفت: " این نقل مکان برای من خیلی راحت و آسان بود ،من مدتی را برای آشنایی با شهر سپری کردم و من بدون هدر دادن وقت خودم در آخر هفته ای به یک خانه جدید نقل مکان کردم ، منخیلی زود در لیورپول متوجه شدم که لیورپول فقط یک باشگاه فوتبال نیست ، یک راه و روش زندگی مناسب برای من است ، چون من عاشق فوتبال هستم." " من امیدوارم با کمک هواداران ،من در زنگی ام پیشرفت کنم و ما می توانیم که به موفقیت هایی در اینجا دست پیدا کنیم و فصل خوبیرا شروع کنیم " این مرد ایرلندی از استقبال گرم هواداران متعجب نشده ولی می خواهد در پاسخ ، موفقیت های گذشته لیورپول را دوباره به آنفیلد بازگرداند . راجرز در ادامه اضافه کرد:" این خیلی خوب است که شما مورد پذیرش هواداران باشید و من با گرمی و صمیمت مورد استقبال هواداران قرار گرفتم ، با این حال من الان اینجا هستم و هدفم این است که سال های زیادی در این جا بمانم ، طرح و برنامه آمدن من می تواندقسمتی مهم از زندگی من باشد ." شما هیچگاه نمی دانید که چگونه در فوتبال باید پیشرفت می کند اما من دانم که در این جا هواداران در سطحی بالا هستند ، گرمی و مهمان نوازی که من در این مدتی کوتاهی که در اینجا هستم نسبت به من شده است چیزی است که همیشه با من باقی خواهد ماند. من از این موضوع زیاد تعجب نکرده ام و می دانم که باشگاه لیورپول یک باشگاه بزرگ است و برای من یک امتیاز است که در اینجاهستم و همه چیز در دسترس من برای به جلو بردن باشگاه است. راجرز در اوایل هفته گذشته ، باشگاه لیورپول را یک باشگاه کامل توصیف کرد و گفت شکل بازی لیورپول در گذشته عامل کلیدی برای اجرای شیوه بازی خود در سوانسی ، در آنفیلد است. او در این باره گفت: " باشگاه لیورپول در یک پارچگی کاملی در رفتار بازیکنان و هواداران و کارکنانش دارد و باشگاه لیورپولمدت هاست که در میدان فوتبال می درخشد و از این موضوع چندین وچند سال است که می گذرد." بیایم به روش بازی و همکاری فوتبال اسپانیا نگاه کنیم ، هدف من آن است که این روش را می خواهم در لیورپول اجرا کنم ولی نه به شکلی که در بارسلونا یا تیم ملی اسپانیا یا سوانسی دیده شدهاست. اد در اخر گفت: " باشگاه 20 سال است که نتوانسته به قهرمانی لیگ برتر برسد و ما امیدواریم که خیلی زود تیم دوباره به آن مقام دست پیدا کند چون لیورپول باشگاهی است که باید برای آن جایگاه رقابت کند و من امیدوارم در سال های آینده به این مقام دست پیدا کنیم."

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

طبق بررسی شبکه تلویزیونی لهستان، ژابی آلونسو به عنوان خوش تیپ ترین بازیکن خارجی یورو انتخاب شده است ‘

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

جو کول در مصاحبه با سایت رسمی باشگاه از شوق و اشتیاق خود برای نشان دادن توانایی هایش به هواداران سخن گفت و بیان کرد : "من چیزی دارم که باید به هواداران ثابت کنم به گزارش وبسایت رسمی هواداران لیورپول در ایران ، این بازیکن فصل 2011-12 را به طور کامل به صورت قرضی در لیل فرانسه بازی کرد اما هم اکنون این بازیکن30 ساله به ملوود برگشته تا تمرینات پیش فصل را زیر نظر برندان راجرز سرمربی جدید قرمزهادنبال کند . کول از اینکه بخشی از پروژه ی جدید و هیجان انگیز لیورپول است لذت میبرد و او اصرار دارد که برای ارائه دادن توانایی هایش به هواداران مشتاق است . کول افزود : "برگشتن به اینجا فوق العاده است.این یک واقعیت روشن برای هرکسی است و من نیز خوشحالم که به کشورم و شهر لیورپول برگشته ام " دو فصل پیش هنگامی که قرارداد کول با چلسی به پایان رسید ، او یکی از پرترفدارترین بازیکنان در اروپا بود ولی در نهایتاین لیورپول بود که توانست در قابت با سایر تیم ها این بازی ساز را به خدمت بگیرد ، اما اخراج شدن در بازی نخست لیگ در برابرآرسنال و در ادامه مصدومیت های کم و بیش فوتبال او را دچار اختلالکرد . از کول سوال پرسیده شد که آیا او این احساس را دارد که باید توانایی هایش را به هواداران نشان دهد و او این گونه پاسخ داد : "البته که چنین احساسی دارم.من قصد ندارم که لیورپول را در شرایطی که موفق نیست ترک کنم.من می خواهم تا بخشی از این باشگاه باشم ". " من قبلا در وستهام ، چلسی و لیلموفق بودم و دوست ندارم که مردم بتوانند بگویند که در اینجا نتوانسه ام موفق شوم " " من مایلم تا فرصت بازی کردن کسب کنم ، یاد بگیرم و پیشرفتکنم و بخشی از این باشگاه بزرگ باشم.اینجا واقعا گروهی خوبی است (تیم لیورپول) و من دوست دارم که عضوی از این گروه خوب باشم ". کول ادامه داد : "اگر من فرصت بازی کردن کسب کنم ، همیشه تلاش میکنم که بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم و تمام تواناییم را در اختیار باشگاه قرار خواهم داد.من تنها به یک دلیل به اینجا برگشته ام _چون می خواهم بخشی از مسیر سعودی باشگاه باشم ." " آمدن به اینجا به من هیجان میدهد چراکه من میدانم که لیورپول چه باشگاه بزرگ ، با چه تاریخ پرباری است و درون من پر از شوق و اشتیاق برای بودن در این باشگاه است " " این روشن است که هنگامی که من برای اولین بار به این تیم آمدم در بازی نخست اخراج شدم وبعد از آن هم با چندین مصدومیت دست و پنجه نرم کردم ولی من فکر میکنم در آن فصل تنها 700 دقیقه (حدود 8 بازی) بازی کرد واین یعنی یک فصل دردناک برای من و بدترین فصل فوتبالی ام ، من میخواهم این را بهبود ببخشم و بخشی از این باشگاه و این شهر باشم " کول به طور غیرقابل انکاری در زمان حضورش در لیل موفق بود واو توانست با چهار گل و تعدادی پاس گل در 27 حضور خود در میدان ، کمک فراوانی به حضور لیل در لیگ قهرمانان اروپا در فصل بعد کند . شماره 10 لیورپولی معتقد است حضور موفق یک ساله اش در لاشامپیونه تضمینی برای حضور هرچه بهتر او در ملوود است . او در این باره گفت: " من فرانسه را دوست دارم و این یک ریسک بزرگ برای من بود که از لیگ برتر به لاشامپیونه بیام چون من قبل از این خارج از کشورم بازی نکرده بودم ، اما من به همراه خانواده ام به آنجا رفتم تا چیز های جدیدی را تجربه کنم ." من عاشق فوتبال هستم و ما یک فصل خوب را پشت سر گذاشتیم و ما به حقمان با یک برنامه ریزی خوب رسیدیم ، لیل تیم خوبی است و بازیکنان خوبی دارد. . " من همیشه دوست داشتم که خارج از کشورم فوتبال بازی کنم و بعضی از اوقات شما فکر می کنید که حالا فرصت خوبی برای انجام آن است تا شاید بتوانید در سطحی بالایی این کار را انجام دهید، برای من بسیار این تجربه خوب بود و من از این تجربه واقعا لذت بردم . کول در ادامه گفت: " من امیدوارم در زمان بازگشتم به لیورپول، بازیکن بهتری از قبل باشم ، چونهمه چیز من است ، من عاشق فوتبال و تمرین و یادگیری هستم ومن چیزهایی در این مدت یاد گرفته ام که چشم های من را باز تر می کند و راه ها و روش هایی جدید از فوتبال را به من یاد می دهد و من عاشق شکل بازی مان در میدان هستم چون تیم های زیادی مثل ما از این روش بازی استفاده نمی کنند. من همیشه به دنبال یادگیری چیز هایی جدید برای بهبود بازی خودم هستم و تلاش می کنم که هرروز بهتر از قبل بازی کنم. کول پس از پایان مدت قراردادشبا تیم لیل ،او قبل از بازگشت بهملوود، مدتی را در اسپانیا برای استراحت گذراند. او در روز چهارشنبه به هم تیمی هاخود در ملوود پیوست تا خود را برای فصل جدید رقابت ها آماده کند. او در این باره گفت: " من در اینجا تعدادی دوست دارم و عاشق هوادرانهستم ، شما گاهی وقت ها فکر می کنید اگر به تیم تان بازگردید ممکن است بعضی چیز هاتغییر کرده ، اما من به این چیز ها فکر نکردم و مستقیم به سمت درورودی باشگاه آمدم". من در فرانسه دلم برای توپ جمع کن ها ، بازیکن ها و همه افراداطراف زمین تمرین تنگ شده بود و شما یک از چیز هایی که به وسیله بازی در کشورهای دیگر از دست می دهید ، گفتگوی روزانه با دوستانتان است ومن خوشحالم که دوباره می توانم آن راانجام دهم ، من نمی توانم تا شروع فصل صبر کنم و من طولانی ترین مدت استراحت در دروان حرفه ایم را داشته ام ولی با این حال من از سه هفته پیش شروع به تمرین کردم. هیچ چیز بهتر از آن نیست که یکفوتبالیست باشید و میلیون ها آدم دوست دارند که جای شما باشند و من واقعا عاشق فوتبال و اینکه فوتبالیستم هستم.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

جو کول در مصاحبه با سایت رسمی باشگاه از شوق و اشتیاق خود برای نشان دادن توانایی هایش به هواداران سخن گفت و بیان کرد : "من چیزی دارم که باید به هواداران ثابت کنم به گزارش وبسایت رسمی هواداران لیورپول در ایران ، این بازیکن فصل 2011-12 را به طور کامل به صورت قرضی در لیل فرانسه بازی کرد اما هم اکنون این بازیکن30 ساله به ملوود برگشته تا تمرینات پیش فصل را زیر نظر برندان راجرز سرمربی جدید قرمزهادنبال کند . کول از اینکه بخشی از پروژه ی جدید و هیجان انگیز لیورپول است لذت میبرد و او اصرار دارد که برای ارائه دادن توانایی هایش به هواداران مشتاق است . کول افزود : "برگشتن به اینجا فوق العاده است.این یک واقعیت روشن برای هرکسی است و من نیز خوشحالم که به کشورم و شهر لیورپول برگشته ام " دو فصل پیش هنگامی که قرارداد کول با چلسی به پایان رسید ، او یکی از پرترفدارترین بازیکنان در اروپا بود ولی در نهایتاین لیورپول بود که توانست در قابت با سایر تیم ها این بازی ساز را به خدمت بگیرد ، اما اخراج شدن در بازی نخست لیگ در برابرآرسنال و در ادامه مصدومیت های کم و بیش فوتبال او را دچار اختلالکرد . از کول سوال پرسیده شد که آیا او این احساس را دارد که باید توانایی هایش را به هواداران نشان دهد و او این گونه پاسخ داد : "البته که چنین احساسی دارم.من قصد ندارم که لیورپول را در شرایطی که موفق نیست ترک کنم.من می خواهم تا بخشی از این باشگاه باشم ". " من قبلا در وستهام ، چلسی و لیلموفق بودم و دوست ندارم که مردم بتوانند بگویند که در اینجا نتوانسه ام موفق شوم " " من مایلم تا فرصت بازی کردن کسب کنم ، یاد بگیرم و پیشرفتکنم و بخشی از این باشگاه بزرگ باشم.اینجا واقعا گروهی خوبی است (تیم لیورپول) و من دوست دارم که عضوی از این گروه خوب باشم ". کول ادامه داد : "اگر من فرصت بازی کردن کسب کنم ، همیشه تلاش میکنم که بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم و تمام تواناییم را در اختیار باشگاه قرار خواهم داد.من تنها به یک دلیل به اینجا برگشته ام _چون می خواهم بخشی از مسیر سعودی باشگاه باشم ." " آمدن به اینجا به من هیجان میدهد چراکه من میدانم که لیورپول چه باشگاه بزرگ ، با چه تاریخ پرباری است و درون من پر از شوق و اشتیاق برای بودن در این باشگاه است " " این روشن است که هنگامی که من برای اولین بار به این تیم آمدم در بازی نخست اخراج شدم وبعد از آن هم با چندین مصدومیت دست و پنجه نرم کردم ولی من فکر میکنم در آن فصل تنها 700 دقیقه (حدود 8 بازی) بازی کرد واین یعنی یک فصل دردناک برای من و بدترین فصل فوتبالی ام ، من میخواهم این را بهبود ببخشم و بخشی از این باشگاه و این شهر باشم " کول به طور غیرقابل انکاری در زمان حضورش در لیل موفق بود واو توانست با چهار گل و تعدادی پاس گل در 27 حضور خود در میدان ، کمک فراوانی به حضور لیل در لیگ قهرمانان اروپا در فصل بعد کند . شماره 10 لیورپولی معتقد است حضور موفق یک ساله اش در لاشامپیونه تضمینی برای حضور هرچه بهتر او در ملوود است . او در این باره گفت: " من فرانسه را دوست دارم و این یک ریسک بزرگ برای من بود که از لیگ برتر به لاشامپیونه بیام چون من قبل از این خارج از کشورم بازی نکرده بودم ، اما من به همراه خانواده ام به آنجا رفتم تا چیز های جدیدی را تجربه کنم ." من عاشق فوتبال هستم و ما یک فصل خوب را پشت سر گذاشتیم و ما به حقمان با یک برنامه ریزی خوب رسیدیم ، لیل تیم خوبی است و بازیکنان خوبی دارد. . " من همیشه دوست داشتم که خارج از کشورم فوتبال بازی کنم و بعضی از اوقات شما فکر می کنید که حالا فرصت خوبی برای انجام آن است تا شاید بتوانید در سطحی بالایی این کار را انجام دهید، برای من بسیار این تجربه خوب بود و من از این تجربه واقعا لذت بردم . کول در ادامه گفت: " من امیدوارم در زمان بازگشتم به لیورپول، بازیکن بهتری از قبل باشم ، چونهمه چیز من است ، من عاشق فوتبال و تمرین و یادگیری هستم ومن چیزهایی در این مدت یاد گرفته ام که چشم های من را باز تر می کند و راه ها و روش هایی جدید از فوتبال را به من یاد می دهد و من عاشق شکل بازی مان در میدان هستم چون تیم های زیادی مثل ما از این روش بازی استفاده نمی کنند. من همیشه به دنبال یادگیری چیز هایی جدید برای بهبود بازی خودم هستم و تلاش می کنم که هرروز بهتر از قبل بازی کنم. کول پس از پایان مدت قراردادشبا تیم لیل ،او قبل از بازگشت بهملوود، مدتی را در اسپانیا برای استراحت گذراند. او در روز چهارشنبه به هم تیمی هاخود در ملوود پیوست تا خود را برای فصل جدید رقابت ها آماده کند. او در این باره گفت: " من در اینجا تعدادی دوست دارم و عاشق هوادرانهستم ، شما گاهی وقت ها فکر می کنید اگر به تیم تان بازگردید ممکن است بعضی چیز هاتغییر کرده ، اما من به این چیز ها فکر نکردم و مستقیم به سمت درورودی باشگاه آمدم". من در فرانسه دلم برای توپ جمع کن ها ، بازیکن ها و همه افراداطراف زمین تمرین تنگ شده بود و شما یک از چیز هایی که به وسیله بازی در کشورهای دیگر از دست می دهید ، گفتگوی روزانه با دوستانتان است ومن خوشحالم که دوباره می توانم آن راانجام دهم ، من نمی توانم تا شروع فصل صبر کنم و من طولانی ترین مدت استراحت در دروان حرفه ایم را داشته ام ولی با این حال من از سه هفته پیش شروع به تمرین کردم. هیچ چیز بهتر از آن نیست که یکفوتبالیست باشید و میلیون ها آدم دوست دارند که جای شما باشند و من واقعا عاشق فوتبال و اینکه فوتبالیستم هستم.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

مذاکرات لیورپول با تئو والکات وینگر آرسنال که یکسال دیگر با آرسنال قرارداد داردو بر سر تمدید قراردادنیز به توافق نرسیده است.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

مذاکرات لیورپول با تئو والکات وینگر آرسنال که یکسال دیگر با آرسنال قرارداد داردو بر سر تمدید قراردادنیز به توافق نرسیده است.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

Rodrigo Romano tweeted: Por la info que tengo en el fin de semana se cerrará la transferencia de Gaston Ramirez al Liverpool por 20 millones de Euros #LFC این رودریگو رومانو خیلی قابل اعتماده گویا . گفته به توافق رسیدیم با 20 میلیون یورو برای رامیرز

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

- کریستین تیو بازیکن جوان بارسلونا در آستانه پیوستن به صورت قرضی به اتلتیکو مادرید قرار داره . - راجرز تاکید کرد که بلیمی رو میخواد و این بازیکن جایی نمیره - این در حالیه که QPR و مربی این تیم مارک هیوز هم قصد رقابت با کاردیف برای خرید این بازیکن رو دارن .

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

امروز تولد آکوئیلانی هست و ما لیورپولیا بهش تبریک میگیم امیدوارم اگه امسال برگشت به ایورپول با تمام وجود واسه این تیم بازی کنه.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

اختصاصی طرفداری - به گزارش اسکای اسپورت، جوئی بارتون بازنشستگی زود هنگام خود را از دنیای فوتبال اعلام کرد. این بازیکن 29 ساله انگلیسی، محصول اکادمی اورتون، سابقه بازی در منچستر سیتی، نیوکاسل، و کوئینزپارک رنجرز را دارد. این هافبک بداخلاق حاشیه های بسیاری داشته است. - در دیدار منچسترسیتی با ساوتهمپتون، وقتی در ترکیب تیم قرار نگرفت، قبل از شروع بازی بدون اجازه مربی تیم، کوین کیگان، ورزشگاه را ترک کرد. - سال 2004 در مهمانی کریسمس باشگاه منچسترسیتی، در جریان یک شوخی سیگاری روشن را به چشم جیمی تندی، بازیکن تیم جوانان منچسترسیتی، پرتاب کرد. - هنگام رانندگی در ساعت 2 نیمهشب در شهر لیورپول، پای یک مرد 35 ساله را شکست. - او به یک طرفدار جوان اورتون دراردوی تیم خود سیلی زد، سپس انگشت هم‌تیمی خود، ریچارد دان هم گاز گرفت که از اردوی آمادگی منچسترسیتی در تایلند اخراج شد. - در سال 2007 او به دلیل تخریبیک تاکسی دستگیر شد، اما بعدابا اعتراف یکی از بستگانش تبرئه شد. - او به چشمان هم‌تیمی خود ، عثمان دابو اسیب فیزیکی رساند، دابو به دلیل جراحت در بیمارستان بستری شد. - بارتون بعد از نوشیدن بیش از 10 لیوان اب جو در مرکز شهر لیورپول، به یک پسر شانزده ساله حمله ور شد. - او در سال 2008، در جزیان یک درگیری خشن با یک مرد و زن، با20 ضربه مشت به انها و شکستن دندان یک پسر بچه، شش ماه زندانی شد. - در نوامبر 2008، بعد از ازادی از زندان ، در چهارمین بازی خود، از مهاجم استون ویلا گابریل اگبونلاهور درگیر شد. - سال 2009 به دلیل بازی خشن در مقابل ژابی الونسو با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد، درهنگام خروج از زمین با الن شیرر، سرمربی نیوکاسل به جر و بحث پرداخت، در نهایت نیوکاسل ان بازی را 3 بر صفر باخت. - در باخت خانگی نیوکاسل در مقابل بلکبرن، به دلیل ضربه مشت به صورت هافبک نفوذی بلکبرن، مورتن پدرسون، سه بازی محروم شد - بعد از پیوستن به کوئینزپارک رنجرز، بعد از نخستین گل خود با کارل هنری، بازیکن ولورهمپتون درگیری فیزیکی پیدا کرد. - در ژانویه 2012، با ضربه سر به بردلی جانسون، از بازی اخراج شد - در می 2012، در آخرین روز فصل و در بازی مقابل منچستر سیتی، با آرنج خود به صورت کارلوس توز، ضربه زد و با دریافت کارت قرمز اخراج شد. قبل از خروج از زمین، با دو بازیکن دیگر منچستر سیتی درگیر شد که فدراسیون فوتبال انگلیس برای این رفتار غیر ورزشی او، 12 جلسه محرومیت در نظر گرفتند

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

اختصاصی طرفداری - کنی دالگلیش اسطوره لیورپول، سلتیک و البته تیم ملی اسکاتلند اسپانیای فعلی را با برزیل سالهای دور مقایسه میکند. از روی نیمکت شاهد بودم زمانی که در جام‌جهانی 1982 مقابل برزیل، ادر بازیکن این تیم با یک گل چیپ نتیجه را به 3-1 به سود آنها بدل کرد. بلافاصله پس از آن در حالی که فالکائو ، زیکو و سورکراتس نبض بازی را در اختیار داشتند، سر جک آستین [سرمربی وقت اسکاتلند] از من خواست به جای گوردون استراچان به بازی بروم. مطمئن نیستم که او از من میخواست که به زمین بروم و بازی آنها را خراب کنم؟ شک دارم. آنها دست‌نیافتنی بودند. تیم فوق‌العاده‌ای بودند هرچند نتوانستند به قهرمانی تورنومنتدست یابند. تیم برزیل 1970 که فاتح جام‌جهانی شد را بهترین تیم تاریخ فوتبال میدانند. آنها چیزی مانند هارلم گلوبتراترز * فوتبال بودند. پله، گرسون، رولینو، تستائو و جرزینیو . آنها هنرمندان عرصه فوتبال بودند. این دو تیم برزیل از بهترین تیمهای تاریخ فوتبال بودند. رقیب برزیل‌های افسانه‌ای میتواند اسپانیایی باشد که ایتالیا را در فینال یورو 2012 نابود کرد. اسپانیایی‌ها فوتبال زیبایی ارائه میدهند، فوتبالی که با همکاری‌ها و هماهنگی‌هایی در سراسر طول بازی همراه است. منپیش از شروع مسابقات آنها را شانس اصلی قهرمانی میدانستم و آنها من را ناامید نکردند. در حال حاضر آنها مسحورکننده‌اند. من تمی‌توانم واقعا بگویم آنهابهترین تیم تاریخ هستند. هیچکس با اطمینان نمیتواند بگوید ماتادورها از آن دو تیم برزیل بهتر هستند. اما همه با اطمینان میتوانند بگویند اسپانیا بهترین تیم عصر حاضر است. آنها سه تورنومنت بزرگ را پشت سر هم برنده شدند، در حالی که فوق‌العاده چشم نواز با پاس‌های کوتاه بازی میکنند. نام‌هایی مانند ژاوی، اینیستا، داوید سیلوا و ژابی آلونسو سالهای بعد با همان احترامی خواهد آمد که حالااز نسل پله، ریولینیو، سوکراتس و زیکو یاد میشود. شما اگر حتی هر هفته بازی این تیم‌های بزرگرا تماشا کنید خسته نمیشوید. من مطمئن هستم سیستمی که اسپانیا با آن با 6 هافبک در یورو بازی کرد در آینده همه‌گیر خواهد شد. این میتواند جالب باشد وقتی که دو تیم با 6 هافبک به دیدار یکدیگر بروند ! گمان میکنم مرکز زمین بسیار شلوغ خواهد بود. اسپانیا با ریتمی سریع‌تر بازی خود را مقابل ایتالیا، نسبت به بازی‌های قبلی خود در این تورنومت آغاز کرد. فابرگاس کمی بیشتر به سمت دروازه ایتالیا مایل بود و به زیبایی گل اول را ساخت. من اعتماد به نفساو را در زدن ضربه‌ای اضافه قبل از پاس دادن توپ را دوست داشتم.او با این کار سیلوا را در بهترین موقعیت صاحب توپ کرد. همچنیناینیستا عالی بود. او بسیار سریع است. او کسی است که میتواند بازیکن مقابل خود را تنها با حرکت روی توپ از پیش‌رو بردارد. او با بالاترین آمادگی به این تورنومنت آمد و بهتر و بهترشد. آنها بهتر از هر تیم دیگری در این تورنومنت پیرلو را مدیریت کردند. مردم در مورد مهارت‌های فنی اسپانیا حرف میزنند، اما آنها به سختی تلاش میکنند و این کار را با هم و برای هم انجام میدهند. در بازی آلمان مقابل ایتالیا به نظر میرسید هیچ‌کدام از بازیکنان آلمانی داوطلب بازی کردن در نزدیکی پیرلو نباشد. اما بازیکنان اسپانیایی به خوبی اطرافاو ازدحام میکردند. آنها کار را برای او سخت میکردند. این یکی از دلایل اصلی موفقیت آنها بود. مردم در مورد 9 کاذب اسپانیا سخن میگویند اما من احساس میکنم آنها با یک شماره 9 بهتر بازی میکنند. فرناندو تورساحتمالا از تعداد دقایقی که در این تورنومنت بازی کرد راضی نیست، اما با این حال کفش طلاییمسابقات را به دست آورد. او زمانیکه ایتالیایی‌های 10 نفره خسته شده بودند به بازی آمد و بازی بسیار خوبی از خود ارائه کرد. من بازی آندرس اینیستا را در یورو 2012 تحسین میکنم اما از نظر من برترین بازیکن مسابقات ژابی آلونسو بود. او مرد همه‌کارهاسپانیا بود. پاس‌های او عالی بودند. او دو گل برتری مقابل فرانسه را در دیدار یک‌چهارم نهایی به ثمر رساند. او در دفاع به خوبی به تیم خود کمک میکرد.او یکی از رهبران ترکیب اسپانیا بود. هرچه در این مسابقات ژاوی کم‌فروغ‌تر از گذشته ظاهر شد در عوض ژابی به خوبی نقش خود را در تیم اسپانیا پررنگ‌تر ساخت. * هارلم گلوبتراترز (به انگلیسی: Harlem Globetrotters) نام یک تیم بسکتبال نمایشی و کمدی آمریکایی است. این گروه در ۱۹۲۶ تاسیس شد و بخاطر حرکات نمایشی بسکتبال شهرت دارد.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

جان بارنز اسطوره لیورپول از هواداران تیم خواست به مربی جدید تیم ، برندان راجرز که ماه پیش به مربیگری باشگاه انتخاب شد ایمان داشته باشند. اختصاصی طرفداری - لیورپول فصل پیش قهرمان جام اتحادیه شد و تا یک قدمی جام حذفی پیش رفت و اگرچه در لیگ عملکردخوبی نداشت اما بارنز ، اسطوره باشگاه احساس میکند دالگلیش درجهت درست گام بر میداشت. از او در مورد عملکرد لیورپول زیر نظر راجرز پرسیده شد و او گفت:"بهتر خواهد شد. ما جایی بهتر از هشتمی لیگ را به انتها میرسانیم. اگر به پیشرفتی که لیورپول در ماه پایانی لیگ برتر نشان داد نگاه کنیم، بازی [خوب] در فینال کاپ و میل به حل شدنمشکلات را در تک‌تک بازیکنان میبینیم. من فکر میکنم این پیشرفت طبیعی آنها بود که حالا میتواند به گونه‌ای دیگر ادامه یابد. " " حالا راجرز آنجاست و من از همه هواداران میخواهم پشت او بایستند، او را حمایت کنند و با باوربه او منتظر بمانند که او چه عملکردی با تیم خواهد داشت. من فکر میکنم ما در حال حاضر به اندازه قهرمان شدن در لیگ قوی نیستیم و باید به دنبال جایی بین چهارمی تا ششمی باشیم. اگر بتوانیم چهارم شویم عالی است. " او در مورد داستان انتقال گیلفی سیگاردسون و تغییر ایده او و پیوستن به تاتنهام گفت :" ما بایدواقع‌بین باشیم و به مربی اعتماد کنیم. مربی‌ای که فلسفه خود را میشناسد و میداند چه بازیکنانی برای این فلسفه بازی مناسب هستند. آن بازیکن لزوما میتواند گیلفی سیگاردسون نباشد. هیچکس بهتر از راجرز او را نمیشناسد اما دیدید که چه تصمیمی گرفت. او به لیورپول نیامد و ممکن است راجرز بازیکن دیگری را که شاید ما او را نشناسیم یا اسم او را نشنیده باشیم را به خدمت بگیرد . بازیکنی که با فلسفه و مدل بازی او سازگار باشد. آن زمان ما باید از آن بازیکن حمایت کنیم. نه اینکه بیاییم و بگوییم باید به دنبال نام‌های بزرگ بود. نباید بدون منطق خوش‌بین بود. "

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

اختصاصی طرفداری - یورو 2012 با تمام اشک‌ها و لبخندها ، با تمام لحظه‌های بی بدیل و زشت، با همه‌ی نژادپرستی‌ها و درگیری‌ها ، با همه زخم‌ها و تسکین‌ها؛ قهرمان خود را شناخت و بازهم ماتادورها بودند که توانستند به قله فوتبال اروپابرسند . اما در این میان چه کسانی بدترین‌ها بودند ؟ شی گیون ( ایرلند ) - او که پا به سن گذاشته هیچ شباهتی به آن گلر قهار سالهای جوانی خود نداشت. او که حالا اضافه وزن نیز پیدا کرده چابکی سابق را ندارد. اوآمادگی خوبی نداشت و خوب ظاهر نشد. در بازی مقابل کرواسی او شیرجه خوبی به سمت چپ خود نداشت و بدشانس بود که توپ پس از برخورد به تیرک با اصابت به سر او به درون دروازه راه یافت. وقتی آنها امید خود را برای بازی مقابل اسپانیا داشتند او در دقیقه چهارم مغلوب تورس شد. در حالی که تورس زیر فشار مدافع قرار داشتعکس‌العمل گیون چندان خوب نبود و ضربه آرام تورس بالاتر از دست او به تور دروازه بوسه زد. ایرلند زمانی که گیون توپ را دو دستی تقدیم سیلوا کرد تا او با یک ضربه آرام دروازه آنها را باز کند ، تمام امیدهای خود را باخت. بازی پایانی مقابل ایتالیا نیز تفاوتچندانی نداشت. او روی گل اول در حالی که میتوانست با حرکت رو به جلو عرصه را بر کاسانو تنگ کند از این کار خود داری کرد تا این بازیکن با ضربه‌ای دیدنی دروازه گیون ناکام را باز کند. یک تورنومنت بد برای گلری که نمی‌توان او را دوست نداشت ! جان اوشی ( ایرلند ) - اوشی نیز مانند گیون تورنومنت خوبی نداشت. اگر او کسی دارای 5 مقام قهرمانی لیگ برتر و یک لیگ‌قهرمانان نبود، شاید راحت‌تر میشد چشم روی اشتباهات او بست. هیچ بهانه‌ای برای اینکه یک فوتبالیست حرفه‌ای نتواند یک پاس 10 متری ارسال کند وجود ندارد. ضربات او به توپ در خط دفاعی زمانی که توپ به او میرسید به مانند ضربات روری مک‌لوری [گلف بازی ایرلندی] به توپ گلف بود و این ضربات مقصدی جز مدافعان کرواسی، اسپانیا و ایتالیانداشت. او حتی وظایف خود را نیز نمی‌توانست انجام دهد و در بازی مقابل ایتالیا نتوانست در صحنه گل دوم یار مستقیم خود، بالوتلی را مهار کند. ریچارد دان ( ایرلند ) - این لیستی از تمام بازیکنان ایرلند نیست، خیالتان راحت که این آخرین ایرلندی حاضر در این لیست است. دان نیمه‌مصدوم به این تورنومنت آمد و آمادگی بدنی خوبی نداشت.او بیشتر 2-3 ما انتهایی لیگ برتر را به دلیل مصدومیت از دست داد. با ای حال گمان میرفت میتواند همانگونه که در مسکو مقابل روسیه مقاومت کرد، با غیرت خود کاستی‌ها را جبران کند. این احتمالاآخرین تورنومنت یکی از بهترین‌های ایرلند در 10 سال گذشته بود. جانی هیتینا ( هلند ) - او دو سال پیش روح تیمی را عاملی مهم در حذف انگلستان از جام جهانی و موفقیت لاله‌های نارنجی میدانست و مثلا فن‌پرسی و کرول پیش از شروع مسابقات در لیگ برتر درگیر شدند و به خوبی این روح تیمی را به نمایش گذاشتند ! هیتینگا عملکردی فاجعه‌بار مقابل دانمارک و آلمان داشت و به یکی از 10 بازیکنی در یورو تبدیل شد که پایین‌ترین امتیاز را از نظر هواداران در سایت گل داشتند. فن‌مارویک از هیتینگا در آخرین بازی دور گروهی مقابل پرتغال استفاده نکرد اما این هم نتوانست جلوی شکست 1-2 هلند و حذف بدون امتیاز آنها را بگیرد. میشل کادلچ ( چک ) - درست است که او بازیکن اسم و رسم داری نیست و اگرچه توپی را که در یک قدمی دروازه تیم چک در واپسین لحظات بازی مقابل لهستان دفع کرد منجر به صعود تیمش شد، اما این دلیل نمیشود که کسی عملکرد او را مقابل روسیه فراموش کند. دو گل اول روسیه مقابل چک زمانی به دست آمدند که کادلچ توپ را از دست داد و او در ادامه بازی نیز بارها اشتباه کرد. او یکی از ضعیف‌ترین نمایش‌های دفاعی تاریخ را در آن بازی در چنین تورنومنتی ارائه داد.او بارها به سمت مرکز زمین حرکت کردو این فضای بسیار زیادی را برای زاگوئف فراهم میکرد. زاگوئف دو گل در این بازی به ثمر رساند اما اگر کمی هوشیارتر بود میتوانست در همین بازی به آقای گلی مسابقات دست یابد ! مارک فن‌بومل ( هلند ) - قرار بود به مانند جام‌جهانی مثلث فن‌بومل و دی‌یونگ در عقب و اسنایدر کمی جلوتر از آنها هلند را به موفقیت در این جام برسانند. اما فن‌بومل به هیچ موفقیتی در بازی مقابل دانمارک و آلمان نداشت و بارها دریبل خورد و جا ماند تا در بازی سوم جایگاهی بهتر از نیمکت تیم نداشته باشد.او 90 دقیقه مقابل آلمان تنها به دنبال اوزیل دوید. او اظهار داشت:" قبلا من یک قهرمان بودم و حالا چیزی بیش از داماد فن‌مارویک نیستم. " این درست است مارک . زمان بازنشستگی از بازی‌های ملی برای تو فرا رسیده است. اشلی یانگ ( انگلستان ) - یانگ یکی از بازیکنان انگلستان تصورمیشد که گل بزند، پاس گل بدهد و بتواند خطراتی برای تیم‌های حریف ایجاد کند. او عملکرد خوبی نداشت و تنها یکی از 13 سانتر او به یک بازیکن هم‌دسته رسید ! یک آمار عجیب در مورد او این است که او تنها 74.5 درصد از پاس‌های خود در زمین خودی را به مقصد رساند و این از نظر من عجیب‌ترین آمار ممکن برای یک فوتبالیست است. شاهکار او با از دست دادن مهم‌ترین پنالتی عمر فوتبالی خود در بازی مقابل ایتالیا تکمیل شد . جیمز میلنر ( انگلستان ) - باید هاجسون را برای در ترکیب قراردادن او شماتت کرد. میلنر بازی‌های بسیار کمی را در 3 ماه پایانی لیگ برای سیتی انجام داد. من فکر میکنم دلیل انتخاب او توسط هاجسون پرتلاش بودن او در زمین بازی بود. که در واقع این صفت در مورد بازیکنانی با حداقل کیفیت‌های فنی به کار میرود. او یک بال کلاسیک نبود و بیشتر حفاظی مناسب برای زمان‌هایی بود که گلن جانسون رو به جلو حرکت میکرد. یک دفاع راست ثانی به بیانی بهتر ! او در3 بازی از 4 بازی وقتی به اندازه تویوتا کارینا قدیمی خسته شده بود، در حالی که انگلستان برای پیروزی نیاز به فشار آوردن داشت جای خود را به والکات داد. کریستین اریکسن ( دانمارک ) - من امیدوار بودم بازی‌های خوب او رادر این مسابقات ببینم و او را یکی از پدیده‌های جام تصور میکردم. در حالی که دانمارک در گروه مرگ ستودنی ظاهر شد، در فاز هجومیآنها تنها بنتنر و کرون‌دهلی بودند که خوب بازی میکردند. اریکسن در جریان بازی گم بود. تنها دو پاس کلیدی، عملکرد بد دفاعی با 0 توپ ربایی و همچنین تنها یک تکل در 3 مسابقه نشان میدهد او تا چه اندازه فاجعه بار ظاهر شد. او بازیکن آینده‌داری است اما یورو 2012 جایی برای درخشش او نبود. لوکاس پودولسکی ( آلمان ) - طرفداران آرسنال پس از انتقال 13میلیون پوندی این بازیکن به ترکیب توپچی‌ها به دقت عمکلرداو را زیر نظر داشتند. او به شکل وحشتناکی بد بود و به‌هیچ‌وجهانتظارها را برآورده نکرد. با این حال او به سختی تلاش کرد و هنوز هم یکی از قوی‌ترین ضربات پای چپ در جهان را داراست و نمی‌توان با ژورنالیست‌هایی که پیش از نخستین بازی او برای آرسنال او رایک اشتباه میدانند همراه شد. پودولسکی ممکن است در آرسنال موفق شود اما اگر این اتفاق نیفتدهمیشه جایی برای بازگشت به کلن برای او وجود دارد . کریم بنزما ( فرانسه ) - بسیاری روی اینکه بنزما آقای گل مسابقات میشود یا تیم او قهرمان مسابقات میشود شرط بسته بودند. نمی‌توان کسی را چون روی او شرط بسته بود سرزنش کرد. او در 34 بازی این فصل لالیگا 21 گل به ثمر رسانده بود. او در لباس فرانسه برای نگه داشتن مالکیت توپ رو به عقب بازی میکرد و شباهتی باآنچه در رئال مادرید از او میبینیم نداشت. در پایان دور گروهی او بازیکنی بود که بیشترین ضربه را بدون به ثمر رساندن گلی روانه دروازه کرده بود. 17 فرصت و 0 گل ! این افتضاح است. جا مانده : الکساندر کرژاکوف از روسیه را به یاد بیاورید و توپی را که در 5 متری پیتر چک نتوانستیک گل سرنوشت‌ساز برای تیمش به ثمر برساند. او سه بازی به طور ثابت برای روسیه بازی کرد و 14 شوت به سمت دروازه زد که هیچ‌کدام از آنها در چارچوب نبود ! شاید بی‌ربط به نظر برسد اما نیمی از ترکیب این تیم شامل دو تیم انگلستان و ایرلند میشود. دو تیمی که تحت هدایت دو مربی با تجربه هنوز هم با ترکیب 4-4-2 به میدان میروند.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

شرکت Warrior (جنگجو) طراح جدیدلباس‌های ورزشی لیورپول، از لباس جدید آنفیلدی‌ها برای رفتن به مبارزه پرده برداری کرد. پیراهنی ورزشی که بر حسب تصادف بیشتر شبیه یک دست کتو شلوار خیس است تا یک تیشرتورزشی. به گزارش دیلی میل طراحی جدید برای لباس‌های ورزشی این فصل لیورپول با نظرهای مختلفی همراه بوده است. ترکیب رادیکالی بنفش و نارنجی به سختی میتواند هواداران مرسیساید را راضی نگه دارد. آن هم بعد از معرفی لباس ورزشی فوق سنتی که در ماه می به نمایش گذاشته شد. طراحی لباس میزبانی و اول لیورپول به خوبی هواداران را راضی کرد، زمانی که طرح روز با تاریخ باشگاه و آنفیلد گره خورده بود. لباس اول قرمز ها سنت و مدرنیته را به خوبی در هم آمیخته بود، اما طراحی لباس سوم آنها بیشتر از آنچه بتوانید تصور کنید از تیشرت خانگی قرمزها متفاوت و نا امید کننده است. این اولین همکاری باشگاه لیورپول با شرکت Warrior است که در بوستون واقع شده و با قرارداد ۲۵ میلیون یورویی رکورد واگذاری البسه ورزشی را در انگلستان شکست. واریور زیر شاخه آدیداس آلمانیست که در سال های اخیر چهارمین برند ورزشی پر فروش بوده است. با فروش حدود ۹۰۰،۰۰۰ دست لباس ورزشی تنها منچستر یونایتد با نایک میتواند با آنها رقابت کند.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

مهاجم 22 ساله چلسی دنیل استاریج از مدت‌ها پیش در رادار لیورپول و تاتنهام قرار دارد، اما به نظر میرسد لیورپول بسیار بهجذب او نزدیک است. اختصاصی طرفداری - دنیل استاریج جوان که این روزها در حال درمان بیماری مننژیت خود است میخواهد در مورد آینده خود در استنفوردبریج با توجه به علاقه جدی لیورپول مذاکره کند. برندان راجرز قصد دارد با پیشنهادی 10 میلیون پوندی این مهاجم جوان، که یکی از اصلی‌ترین بازیکن حاضر در لیست او است را به خدمت بگیرد. استاریج که به دلیل بیماری خود احتمالا مسابقات المپیک را از دست میدهد اما آینده خود را پس از اینکه در انتهای فصل قبل توسط دی‌متئو بازی‌های زیادی را به بازی گرفته نشد و البته خریدهای جدید چلسی، در نظر دارد . هر دو تیم تاتنهام و لیورپول علاقه خود را به او نشان داده‌اند اما لیورپول پیشنهاد بهتری با دستمزدی بهتر و قول بازی در ترکیب ثابت به او داده است و به نظر میرسد گزینه جذاب‌تری برای استاریج باشد. یک منبع به سایت گل گفت : " چند باشگاهی به او علاقه نشان داده‌اند اما لیورپول در این میان ازهمه جدی‌تر حاضر به انتقال او است. آنها دست بالا را به دلیل پول بهتر و بازی در تیم اصلی دارند . " این ملی‌پوش انگلیسی تیمهایسیتی و آرسنال را نیز علاقه‌مند به خود میبیند اما پیش از تصمیم گرفتن قصد دارد با دی‌متئو که او را به نیمکت منتقل کرد و این باعث شد یورو را از دست بدهد، صحت کند. این مهاجم سابق سیتی دو سال از قرارداد فعلی خود دارد و با توجه به اینکه حاضر به امضای قرارداد جدید نیست، ممکن است چلسی در این تابستان او را به فروش برساند . استاریج در حال حاضر هفته‌ای 65 هزار پوند دستمزد میگیرد که اینچیزی در توان لیورپول میباشد و متناست با سیاست‌های خرید بازیکنان جوان و با استعداد لیورپول نیز میباشد . ویاش‌بواش سرمربی چدید تاتنهام نیز که با او در چلسی کار کرده از هواخواهان او است اما استاریج از نقشی که زیر نظر او داشت اظهار ناامیدی کرده بود . استاریج در فصل گذشته لیگ برتر 11 گل به ثمر رساند که عمدتا از پست وینگر راست به ثمر رسید در حالی که او ترجیح میدهد در پست مهاجم مرکزی بازی کند و این در حالی است که با خرید هازارد همان پست نیز دیگراحتمالا به او نخواهد رسید.

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

کایخون بازیکنی است که در برنامه های فصل بعد مورینیو جایی ندارد و با وجود هیگواین و بنرما جایی جز نیمکت نشینی ندارد...

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

لیورپول جدی ترین مشتری دانیل استوریج

نویسنده: محمدحسین جباری - ۱۳٩۱/٤/۱٧

من و کریگ در روز دوشنبه , صحبت های مهمی را انجام دادیم ! خیلی خوب بود که با او ملاقات کردم و از تاریخ حضورش در لیورپول مطلع شدم ! او یک حامی بزرگ برای باشگاه است . او لیورپول را دوست دارد او یک پسر خوب است ! او یک شور و اشتیاق واقعی برای باشگاهلیورپول محسوب می شود و او جزء آن دسته از افرادی است که من می خواهم اینجا بمانند من سخت کوشی و اشتیاق او را دوست دارم ! تلاش و کار سخت او و شور و شوق بالای او , دلیلی است که من می خواهم او بماند او یک بازیکن است ! من می خواهم به او یک جایگاه ویژه و یکفرصت بی نظیر بدهم تا برای لیورپول بازی کند و در واقع برای ما , او راه های سخت را آسان کند اگر همه ی اینها , به خاطر مسائلشخصی او تغییر کنند , آن وقت من و کریگ درباره ی آنها صحبت خواهیم کرد

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :